Nasza ulubiona pływalnia?

Często pytacie nas, który z warszawskich basenów jest najfajniejszy / najciekawszy /najlepszy /najlepiej dostosowany do potrzeb młodych pływaków. W naszej historii związanej z pływaniem zwiedziliśmy niezliczoną ilość różnych ośrodków sportowych, w których znajdowały się pływalnie / baseny. Które z nich są naszymi ulubionymi?

Na jakich basenach pływamy?

Jest to tak trudne pytanie, jakbyśmy zapytali mężczyznę, jaki samochód by wybrał gdyby miał milion złotych, ale mógłby kupić tylko jeden model. Albo gdybyśmy zapytali kobietę o to jaki kolor paznokci chciałaby mieć przez całe życie…

W tej chwili nasza szkoła pływania Smile-Swim działa na dwóch basenach: OSiR Włochy przy ul. Gładkiej 18 oraz OSiR Wola basen Delfin przy ul. Kasprzaka 1/3. Rodzice często nas pytają, który basen jest fajniejszy, ponieważ właśnie na fajniejszym basenie chcieliby aby ich dzieci miały swoje zajęcia z nauki pływania.

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, że basen Delfin jest super i nie ma żadnych wad lub to samo stwierdzić o basenie na ul. Gładkiej! Tak samo dotyczy oceniania innych basenów znajdujących się w Warszawie takich jak: Wodnego Parku Warszawianka, Pływalni Polonez czy OSiR Ursus Skalar. Każdy basen jest inny i ma swoje plusy oraz minus. Pod uwagę trzeba również wziąć indywidualne upodobania różnych osób. Basen, który według nas jest jednym z fajniejszych, może nie spełniać czyiś wymagać czy oczekiwań.

Na co zwrócić uwagę wybierając pływalnię?

Jedyne co możemy zrobić, to podpowiedzieć Wam, na co według nas warto zwrócić uwagę wybierając basen. Postaramy się wymienić warte zauważenia plusy i minusy w kolejności w jakiej korzystamy z poszczególnych elementów gdy odwiedzamy basen.

  • Pływalnia powinna być wyposażona w przestronny, ciepły hol – w którym dziecko może spędzić czas po wyjściu z wody aby od razu nie wypaść na dwór z mokrą głową i się nie przeziębić. Basen OSIR Włochy pod tym względem jest idealny, ponieważ mieści jeszcze mały sklepik z pysznymi, wyciskanymi na miejscu sokami, dzięki którym można uzupełnić energię.
  • Basen z dużą szatnią i miłą obsługą – nie jest to może najważniejsza rzecz na basenie ale sprawia, że użytkowanie staje się dużo przyjemniejsze. Pamiętajcie, że do okienka w recepcji lub szatni warto podejść uśmiechniętym a wtedy na pewno obsługa odpłaci nam tym samym :) i basen Delfin OSiR Wola jak i Włochy to zespół miłych ludzi, którzy potrafią odpowiedzieć na wiele pytań i zawsze dbają o wszystkich swoich pływaków.
  • Pływalnia wyposażona w przestronne i czyste przebieralnie – zarówno basen OSiR Włochy jak i Basen Delfin są pod tym względem na bardzo wysokim poziomie wśród innych warszawskich basenów. Jest czysto i schludnie a cały zespół co chwile coś sprząta i poprawia aby zachować jak najwyższe standardy.
  • Wolimy baseny z wygodnymi prysznicami – tutaj warto zwrócić uwagę na czas przez jaki leci woda po wciśnięciu guzika ;) nikt nie lubi robić tego zbyt często! Ważna jest również temperatura wody, jako że nie ma możliwości jej regulowania warto sprawdzić każdy prysznic i dobrać dla siebie odpowiednią, ponieważ często zdarza się, że ustawione są różnie aby właśnie każdy znalazł coś dla siebie!
  • Bogaty asortyment dostępny na basenie – basen to nie tylko woda ;). Liczy się również to, co możemy wykorzystać do pływania w ramach pływania. Makarony, deski i inne przybory wypornościowe są często ogólnodostępne i warto z nich korzystać aby urozmaicić swój trening!
  • Sympatyczni ratownicy – o to akurat najłatwiej na każdym basenie! Zazwyczaj osoby wykonujące ten zawód są miłe i otwarte na innych ludzi, ale warto ich szanować i stosować się do regulaminu na basenie. Gdy ktoś stwarza niebezpieczeństwo są bezwzględni i mogą nawet wyprosić daną osobę z basenu, dbając o to aby inni uczestnicy nie ucierpieli!
  • Czystość wody – niestety jest to rzecz zależna głównie od nas, ponieważ nawet najlepszy sprzęt do filtracji nie poradzi sobie z brudem, który może wnieść człowiek na basen nie korzystający z basenowego prysznicu przed wejściem do wody. Pamiętajcie, że prysznic jest tak samo ważny przed i po basenie! Dlatego proszę wszystkich abyśmy wspólnie dbali o higienę miejsca, z którego razem korzystamy.

Jeżeli dostrzegacie jeszcze inne ważne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania basenu na trening bądź lekcje nauki pływania to napiszcie je w komentarzu!

Jesteśmy ciekawi co jeszcze jest dla Was ważne… :)