Macie problem z frekwencją na obowiązkowych zajęciach z pływania w szkole lub w przedszkolu?
Uczycie dzieci pływać, ale brakuje Wam wykwalifikowanych instruktorów pływania?
Szukacie nowych, ciekawszych form aktywności fizycznej dla Waszych podopiecznych?

Czemu warto powierzyć nam szkolne zajęcia z pływania?

Jesteśmy szkołą pływania, która już od kilku dobrych lat uczy pływania dzieci od 3 roku życia. Oprócz naszych własnych grup pływackich oraz zajęć indywidualnych tworzymy oraz prowadzimy zajęcia nauki pływania dla szkół i przedszkoli.

Czemu warto powierzyć nam szkolne zajęcia z pływania?

Dlatego, że uczenie dzieci pływania to nasza pasja! Znamy się na tym i jednocześnie kochamy to robić! Dzięki temu wkładamy w nasze zajęcia dużo serca i zaangażowania. Staramy się uczyć dzieci pływania poprzez zabawę, stosujemy wiele ciekawych zadań oraz zabaw, tak aby każde zajęcia były niepowtarzalne! Jednocześnie stale stawiamy na rozwój umiejętności pływackich.

Jak wyglądają nasze zajęcia?

Wychodzimy z założenia że szkolne zajęcia z pływania muszą być przede wszystkim ciekawe, prowadzone w miłej, komfortowej atmosferze, pełne zabaw i wyzwań oraz muszą uczyć! Za wszelką cenę unikamy nudnych lekcji, na które dzieci chodzą niechętnie a postępów w nauce nie widać. Innowacyjne metody nauczania prowadzone przez instruktorów pełnych pasji do tego co robią to recepta na fajne zajęcia, które dzieci na pewno polubią!

Czemu nauka pływania jest tak ważna i potrzebna?

Zajęcia na basenie w naturalny sposób wspierają rozwój dziecka wzmacniając układ kostny oraz układ mięśniowy. Zajęcia w wodzie korygują wady postawy, płaskostopie oraz zmniejszają otyłość.

Nie jesteście przekonani?

Zaproście nas na zebranie z rodzicami, abyśmy mogli opowiedzieć o naszych zajęciach i przekonać wszystkich do zmiany na lepsze. Napisz do nas lub zadzwoń i poproś o wycenę oraz dodatkowe informacje!

Informacje organizacyjne

Oferujemy zajęcia z nauki pływania dla dzieci w wieku przedszkolnym na terenie całej Warszawy. Z każdą placówką uzgadniamy indywidualnie: miejsce prowadzenia zajęć, czas lekcji, dojazd na basen z przedszkola oraz liczebność grup i ilość zaangażowanych instruktorów.

Wybór basenu

Basen na którym prowadzimy zajęcia dobieramy odpowiednio do lokalizacji placówki klienta, tak aby dojazd był jak najbardziej dogodny. Wybór miejsca uzależniony jest również od możliwości danego obiektu tzn. dostępności torów w wybranych placówkach oraz odpowiedniego basenu (do nauki dzieci w wieku przedszkolnym najbardziej odpowiednim miejscem do nauki pływania jest płytszy basen z cieplejszą wodą).

Czas zajęć

Czas zajęć jaki sugerujemy dla dzieci w wieku przedszkolnym to 30 min. Jest to odpowiednia długość zajęć, dzięki której będą widoczne postępy, a uczestnicy będą odpowiednio zmęczeni.

Zajęcia 30 minutowe zalecane są dla grup maksymalnie 8 osobowych.

Transport

Transport na basen jest uzależniony od odległości między placówką a basenem. Najbardziej ekonomiczną wersją jest basen w odległości na tyle bliskiej od przedszkola, że możliwy jest spacer dzieci wraz z opiekunami z przedszkola na zajęcia basenowe. W przypadku większej odległości można wynająć busa, który zapewni transport. Dokładne koszty transportu są obliczane podczas kosztorysu.

Liczebność grup i instruktorzy

Im mniejsza grupa tym zajęcia są bardziej efektywne. Idealnym połączeniem jakości oraz ekonomii dla placówki są grupy 8 osobowe, ponieważ wtedy może zajęcia prowadzić tylko jeden instruktor, który oczywiście przebywa z dziećmi w wodzie. Na życzenie klienta możemy zorganizować zajęcia w grupie 8 osobowej z 2 instruktorami. Zajęcia wtedy będą droższe, ale również bardziej efektywne oraz zapewnią indywidualne podejście do dzieci.

Jak wygląda organizacja zajęć?

Transport na basen

Osoby zajmujące się dziećmi z przedszkola sprawują opiekę nad dziećmi podczas transportu na basen (niezależnie od formy: spacer/przejazd autobusem). Przykładowo na basen przyjeżdża grupa 16 dzieci.

Uwaga! Nasi instruktorzy sprawują opiekę tylko podczas prowadzenia zajęć.

Przebieralnia

Zajęcia organizowane są o godzinie 11 :00. Grupa przyjeżdża na basen z 20 minutowym wyprzedzeniem, aby był czas na przebranie się. Opiekunowie przedszkolni pomagają się dzieciom przebrać oraz przygotować na basen i o godzinie 11 :00 przyprowadzają dzieci na płytę basenu, gdzie opiekę przejmuje nasz instruktor.

Zajęcia

Grupę 16-osobową dzielimy na dwie mniejsze podgrupy. Pierwsza wchodzi na zajęcia o 11 :00 i ma lekcję do 11 :30 (w tym czasie 2 podgrupa już przygotowuje się do zajęć) o godzinie 11 :30 jest wymiana grup na płycie basenu. Pierwsza grupa przebiera się w szatni oraz suszy włosy. Druga podgrupa kończy zajęcia o godzinie 12:00.

Gdzie prowadzimy zajęcia?

Zajęcia prowadzimy głównie na naszych zaprzyjaźnionych basenach: 

  • OSiR Włochy – ul. Gładka 18 , 02-172 Warszawa
  • OSiR Wola – Delfin – ul. Kasprzaka 1/3 , 01-211 Warszawa  
  • OSiR Wola – Foka ul. Esperanto 5 , 01-049 Warszawa

Jesteśmy zawsze otwarci na nowe propozycje! Możemy dostosować lokalizację zajęć tak, aby basen był blisko szkoły czy przedszkola.

Ile kosztują zajęcia?
Cena zajęć jest zawsze uzgadniana indywidualnie, ponieważ zależy od wielu czynników :

  • lokalizacji
  • ilości uczestników
  • okresu trwania szkolenia
  • intensywności nauki pływania