Czym wyróżnia się szkoła pływania Smile-Swim?

Bardzo małe grupki

W naszej szkole pływania maksymalna ilość uczniów w jednej grupie pływackiej to 5 osób. Tak mała liczba uczniów na zajęciach pozwala instruktorowi pływania kontrolować grupę i zadbać o rozwój umiejętności pływackich wszystkich dzieci. Dodatkowo na lekcje grupowe zawsze mamy wynajęty cały tor do naszej wyłącznej dyspozycji. Dzięki temu osoby postronne nie przeszkadzają nam w zajęciach.

Nauka przez zabawę

Nudne zajęcia i zniechęcone dzieci to największa porażka każdego instruktora. Dlatego zajęcia w naszej szkole pływania to nie treningi wydolnościowe, ale nauka i doskonalenie pływania poprzez zabawę. Zajęcia prowadzimy w taki sposób aby nawet w trakcie zabawy przemycać ważne i rozwijające ćwiczenia i jednocześnie nie stracić zainteresowania dzieci nauką pływania.

Instruktor przebywa z uczniami w wodzie

Naszego instruktora najczęściej można znaleźć właśnie w wodzie między dziećmi. Z małymi uczniami instruktorzy są w wodzie przez cały czas. Natomiast jeżeli chodzi o grupy zaawansowane to czasami lepiej jest wyskoczyć na brzeg aby przyjrzeć się na sposób wykonywania ćwiczeń przez naszych podopiecznych z trochę innej perspektywy.

Całkowite zaangażowanie instruktora

Nic nie wpływa tak pozytywnie na dzieci jak czynne uczestnictwo instruktorów w zajęciach. Jeżeli omawiamy jakieś nowe, trudne do wykonania przez dzieci ćwiczenie, a instruktor im to zademonstruje, to od razu łatwiej im to zrozumieć i wykonać. Dzięki temu dzieci nabierają szacunku do instruktora, przez co chętniej wykonują polecenia.

Indywidualne podejście

Staramy się nie patrzeć szablonowo i nie ulegać rutynie. Każdy pływak, mały czy duży, jest u nas traktowany bardzo indywidualnie. Czasami problemy z pokonywaniem nowych trudności nie są związane tylko z aspektami fizycznymi ale też z psychicznymi. W takich sytuacjach nigdy nie naciskamy, a jedynie staramy się delikatnie przekonać że pływanie to super zabawa!

Demonstracja ćwiczeń w wodzie

Najważniejsze jest jednak to, że podczas pokazywania nowych ćwiczeń nasi instruktorzy są w wodzie. Dziecku trudno może być czasami wyobrazić sobie jak ma dane ćwiczenie wyglądać w wodzie, jeżeli widzi jedynie pokaz na „sucho”. Dlatego warto demonstrować ćwiczenia w wodzie, a w razie potrzeby skorygować ruch małego pływaka we właściwy sposób.

Masz jeszcze jakieś wątpliwości?

Czy 30 min to nie za mało na naukę pływania?

Z naszego doświadczenia wynika, że odpowiednio wykorzystane 30 min zajęć naprawdę wystarcza. Może z brzegu zajęcia wyglądają na proste, ale dla dzieci to naprawdę bardzo ciężka praca. Każde zajęcia dostosowane są do wieku, możliwości oraz poziomu zaawansowania dzieci.

Ważnym aspektem jest również temperatura wody – szczególnie w dużym basenie. Małe dzieci dość szybko marzną, dlatego jeżeli dojdzie do tego duże zmęczenie zajęcia powyżej 30 min przestaną być efektywne.

Czy muszę płacić za cały semestr?

W szkole pływania Smile-Swim rozliczamy się w trybie miesięcznym a nie semestralnym. Nie musisz więc płacić z góry za cały semestr. Co miesiąc będziemy wysyłać Ci maila z informacją ile należy wpłacić do 10 dnia danego miesiąca.

Jeżeli wiesz, że w którymś miesiącu Twoje dziecko nie będzie mogło przyjść na wszystkie zajęcia, to uprzedź nas wcześniej i uzgodnij z nami warunki aby nie stracić miejsca w grupie. Dla nas bardzo ważne jest indywidualne podejście i dobra komunikacja z naszymi klientami.

Niektórzy uważają, że zajęcia są za drogie…

Pewnie można znaleźć tańszą ofertę w innych szkołach pływania. Ale czy warto? Za naszymi zajęciami nauki pływania idzie jakość oraz autentyczne zaangażowanie. Lekcje pływania prowadzone są naprawdę w małych grupach, instruktor przebywa w wodzie oraz mamy wydzielone własne tory do naszej wyłącznej dyspozycji.

Najlepiej działa na wyobraźnię następująca sytuacja. Proszę wyobrazić sobie grupę w której jest 8 małych pływaków na jednego instruktora (dość często spotykana sytuacja na różnych basenach). 7 dzieci siedzi na murku i czeka na swoją kolej aby przepłynąć kawałek pod okiem instruktora. Zajęcia są tanie ale w przeliczeniu dziecko pływa tylko kilka minut.

Jednak wychodzi efektywniej i taniej

Jeżeli przeliczymy zajęcia pod kątem ilości wykonanych zajęć i nietracenia czasu w kolejce, okaże się że jednak u nas wychodzi taniej. Przed wybraniem szkoły pływania przyjrzyj się jak prowadzone są zajęcia. Szybko okaże się, że to gdzie dziecko uczy się pływać naprawdę ma znaczenie.

Przynależność do szkoły pływania Smile-Swim to możliwość darmowego uczestnictwa w naszych wszystkich eventach okolicznościowych takich jak Mikołajki na basenie, wspólne wyjazdy rowerowe i ogniska. Organizujemy je po to aby lepiej się poznać i zintegrować. Zupełnie za darmo – z pasji do tego co robimy.