Rodzicu pamiętaj!

Nauka pływania to nie jest szybki, ani łatwy proces. Są elementy, które wymagają czasu i cierpliwości oraz odpowiedniego wieku dziecka. Często pytacie nas kiedy dziecko nauczy się pływać? Nie da się na to pytanie odpowiedzieć. My robimy wszystko co w naszej mocy, aby efekty przychodziły jak najszybciej, ale to jest umiejętność taka, jak każda inna, np. język angielski. Czy można powiedzieć „nauczyłem się angielskiego”? Tak samo jest z pływaniem. Zawsze można pływać lepiej i szybciej, a stwierdzenie „umiem pływać” dla każdego też będzie znaczyć coś innego. Musicie nam zaufać w tym temacie :).

Jak nauczyć dziecko pływać?

Nauczyć dziecko pływać to dla naszych instruktorów jest zawsze duże wyzwanie! Nie jest to proste zadanie! Każde dziecko jest inne, ma inne predyspozycje, motorykę oraz chęci. Dlatego w naszej szkółce pływania każde dziecko traktowane jest zupełnie indywidualnie. Począwszy od doboru grupy, w której będzie się uczyć, przydzielane zadania, aż po tempo oraz proces nauki. Jest to też jeden z powodów, dla których nasze zajęcia nauki pływania dla dzieci prowadzone są w małych, kameralnych grupach, nigdy nie przekraczających 5 osób.

Naszym sekretem jest nauka przez zabawę! Nigdy, ale to przenigdy nikogo do niczego nie zmuszamy! Wiemy za to, że odpowiednio zorganizowane zajęcia nauki pływania to dla naszych dzieci bardziej czas zabawy i wyzwania niż ciężkiej pracy i nauki. Nasza kreatywność oraz dobre podejście do dzieci sprawiają, że dzieciaki uwielbiają spędzać czas na basenie.

Uczymy aktywnie! Siedzimy w tym po uszy – dosłownie po uszy. Co oznacza, że w 100% angażujemy się w proces nauki. W początkowej fazie nauki jesteśmy razem z dziećmi w wodzie, pokazujemy, poprawiamy, korygujemy, a nie tylko wydajemy polecania z brzegu basenu. Dzięki temu dzieci mają poczucie bezpieczeństwa oraz naszego zaangażowania. Jest to nieocenione wsparcie w procesie nauki pływania dla dzieci. W następstwie rozwoju dziecka wychodzimy czasami na brzeg, ponieważ przychodzi moment, kiedy taka forma pozwala nam więcej zauważyć i lepiej skorygować uczestników. Natomiast zawsze nasi instruktorzy są gotowi, aby wejść do wody i pokazać ćwiczenie. Poznacie ich łatwo na basenie po specjalnych koszulkach do wody oraz czepkach na głowach :).

Jak więc najlepiej nauczyć dziecko pływać? Zapisz je do nas na naukę pływania dla dzieci! A my się już wszystkim zajmiemy…

Czemu jesteśmy najlepsi?

Każde dziecko jest wyjątkowe, ma inne predyspozycje i potrzeby. Dlatego tak ważne jest indywidualne podejście na każdym etapie nauki, począwszy od przydzielenia do grupy pływackiej, poprzez dostosowanie programu zajęć, po formy motywowania i kontaktu z dzieckiem.
Nauka pływania odbywa się w grupkach od 2 do maksymalnie 5 osób. W tak małych grupkach nic nie umknie oczom instruktora!
Wszystkie dzieci lubią się bawić! Pod formą zabawy przemycamy elementy nauki.

Nasi instruktorzy w początkowym etapie są zawsze w wodzie. W późniejszym etapie czasami są zmuszeni z niej wyjść, aby więcej widzieć i lepiej pracować, ale zawsze do niej wracają :).

Wszystkie dzieci są wspaniałe, ale wiadomo, że każdy może mieć gorszy dzień, lub złapać małego lenia. nasi instruktorzy są mistrzami w motywowaniu małych pływaków do nauki pływania.

Nauka pływania dla dzieci – jakie mamy grupy wiekowe?

W naszej szkółce pływania uczą się dzieci w każdym wieku. Liczba lat nie zawsze idzie w parze z doświadczeniem, dlatego łącząc dzieci w grupki mamy na uwadze nie tylko ich wiek, ale również poziom umiejętności pływackich. Ogólny podział na grupy: Rybki, Delfinki i Rekiny jest czysto umowny.

Nierzadko zdarza się, że Młoda Rybka dorównuje umiejętnościom Delfinków, dlatego pomimo młodszego wieku korzystniejsze jest dla niej dołączenie do bardziej zaawansowanej grupy. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie!

Rybki

Rybki to nasza grupa dla najmłodszych. Znajdują się w niej dzieci mniej więcej w wieku od 3 do 5 lat.

Na pierwszy rzut oka nauka pływania dla Rybek wygląda jak niekończąca się zabawa. To znak, że dobrze wykonujemy nasza pracę! Dlaczego? Bo najmłodsze dzieci najlepiej uczą się właśnie poprzez odpowiednio zorganizowaną zabawę. Kreatywność to nasze drugie imię…

Delfinki

Delfinki to grupa dla trochę starszych dzieci, mniej więcej w wieku od 5 do 7 lat.

Od starszych dzieci można wymagać już trochę więcej, dlatego nauka pływania przenosi się z brodzika na duży basen. Forma zajęć również się zmienia. Dzieci zaczynają uczyć się podstawowych stylów pływania, ale jednocześnie nigdy nie zapominamy o elementach zabawy.

Rekiny

Rekiny to doświadczeni pływacy. To głównie dzieci w wieku powyżej 7 lat.

Rekinów nie uczymy już pływać (bo to już im świetnie wychodzi), a jedynie doskonalimy ich umiejętności. Rekiny spędziły w swoim życiu na basenie już duuuużo czasu, dlatego nasi instruktorzy dwoją się i troją, aby ich czymś zaskoczyć oraz zainteresować. Tutaj najważniejsza jest odpowiednia motywacja.

Jakie mamy grupy zaawansowania?

Również wśród Rybek, Delfinków czy Rekinów powstają grupki o różnym poziomie zaawansowania. Naszym zadaniem jest dobranie dzieci w taki sposób, aby dobrze czuły się w swoim towarzystwie oraz jednocześnie miały jak najlepsze warunki do nauki pływania.

Nauka pływania dla dzieci w grupkach o podobnym poziomie zaawansowania oraz w podobnym wieku sprzyja dobrej atmosferze oraz w naturalny sposób podtrzymuje odpowiedni poziom motywacji.

W grupie, która jest ze sobą zgrana i prezentuje podobny poziom zaawansowania efektywność nauki jest dużo wyższa. Żaden mały pływak nie czuje się słabszy ani gorszy od kolegów i koleżanek, dzięki temu nasi instruktorzy mogą się wtedy skupić na systematycznym poprawianiu umiejętności dzieci.

Kiedy dobierzemy odpowiednią grupę nauki pływania dla nowego pływaka, w której będzie czuł się dobrze i komfortowo pod względem wieku uczestników, jak i ich umiejętności to nic już nie stoi na przeszkodzie żeby rozpocząć super przygodę na basenie.

Czemu jesteśmy najlepsi?

Wiele lokalizacji i jeszcze więcej grup pozwala każdemu znaleźć dogodny termin!

W każdej grupie wiekowej znajdują się grupki o różnych poziomach zaawansowania.
Dzieci przydzielamy do grup tak, aby dobrze czuły się w towarzystwie swoich rówieśników, oraz aby stworzyć im jak najlepsze warunki do nauki pływania.
Wiemy jak cenny jest czas rodziców, dlatego staramy się dopasować grupy tak aby rodzeństwo mimo przynależności do różnych grup pływackich miało zajęcia jednego dnia oraz w tym samym czasie.

Do której grupy najlepiej pasuje Twoje dziecko?

Nie jesteśmy w stanie do razu odpowiedzieć na to pytanie. Pierwszym krokiem niezbędnym do przydzielenia dziecka do grupy jest rozmowa z rodzicem. Pytamy się o wiek, umiejętności pływackie, wcześniejsze doświadczenia w innych szkołach pływania oraz motywację dziecka.

Sama rozmowa jednak nie wystarczy. Nowego ucznia naszej szkoły pływania zapraszamy na pierwsze zajęcia nauki pływania, po których możemy już dokładniej stwierdzić poziom zaawansowania oraz dopasować do odpowiedniej grupy.

Zawsze staramy się również tak dobierać grupy, aby grafik pasował również rodzicom dzieci. Nierzadko jest to bardzo trudne zadanie np. kiedy na zajęcia będzie chodzić rodzeństwo w różnym wieku. Ale zawsze udaje nam się znaleźć idealne rozwiązanie każdej sytuacji.

Kontakt

Masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości? A może już jesteś pewny(-a), że chcesz zapisać swoje dziecko do naszej szkoły pływania?

Sprawdź, jak się zapisać!

Efektywna nauka pływania dla dzieci

Kreatywność. Nauka pływania dla dzieci jest efektywna, jeżeli zajęcia są prowadzone przez kreatywnych instruktorów, którzy potrafią przemycać naukę w formie zabawy. Dobry instruktor potrafi tak zorganizować zajęcia, że nawet z pozoru prosta zabawa, może mieć ukryty sens metodyczny.

Systematyczność. Warto, żeby nauka pływania dla dzieci była systematyczna, ponieważ tylko wtedy dzieci mogą poczynić znaczące postępy. Dlatego naszym uczniom proponujemy na zajęcia uczęszczać raz lub dwa razy w tygodniu. Najbardziej wytrwali na basenie są nawet trzy razy w tygodniu…

Dobre nastawienie. Nawet najlepszy instruktor pływania na świecie nie nauczy się pływać dziecko, które jest zniechęcone, ma złe doświadczenia lub po prostu tego nie chce. Jeżeli wcześniejsze wspomnienia związane z hasłem „nauka pływania” dla dzieci kojarzą się źle, bądź nudno, to my potrafimy to zmienić.

I taka właśnie jest szkoła pływania Smile-Swim…

Smile-Swim to:

Nauka pływania dla dzieci w szkole pływania Smile-Swim to zabawa, kolory, różnorodność zadań i wyzwania. Każdy basen do przepłynięcia to inne zadanie czy wyzwanie.
Zajęcia większości grup odbywają się przeważnie dwa razy w tygodniu.
Dbamy o to, żeby dzieci lubiły wracać na basen. Nauka pływania to dla dzieci przede wszystkim zabawa!

Gdzie w Warszawie prowadzimy naukę pływania dla dzieci?

Zajęcia odbywają się na 10 pływalniach w Warszawie:

  • OSiR Włochy – ul. Gładka 18, 02-172 Warszawa,
  • OSiR Wola Delfin – ul. Kasprzaka 1/3, 01-211 Warszawa,
  • OSiR Wola Foka – ul. Esperanto 5, 01-049 Warszawa,
  • OSiR Wola Nowa Fala – ul. Kajetana Garbińskiego 1, 00-001 Warszawa,
  • OSiR Mokotów – ul. Niegocińska 2A, 02-698 Warszawa,
  • Basen Inflancka – ul. Inflancka 8, 00-001 Warszawa,
  • Basen Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA – ul. Grzybowska 35A, 00-855 Warszawa,
  • Kryta pływalnia przy Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 – al. Jana Pawła II 69, 01-038 Warszawa,
  • Zespół basenów krytych – ul. Namysłowska 8, 03-456 Warszawa,
  • Basen Jagiellońska – ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa.
  • Basen Centrum Sportu Błonie – ul. Grodziska 1, 05-870 Błonie,
  • Basen Bełska (Zespół Szkół nr 39) – ul. Bełska 1/3, 02-640 Warszawa.

Organizacja

Więcej informacji dotyczących aspektów organizacyjnych, takich jak dni wolne od zajęć oraz jak należy się przygotować na zajęcia, znajdziesz w zakładce dostępnej poniżej:

Informacje organizacyjne