Zapraszamy jak co roku do śledzenia naszych relacji z obozów :)
Pierwszy obóz już trwa i można codziennie przeczytać o tym co przeżyli nasi obozowicze dzień wcześniej
oraz pooglądać zdjęcia, aby czuć się tak jakbyście byli tu razem z nami :)

Rodziców zapraszamy do oglądania i komentowania :)

Dzień 1

Wakacje rozpoczęte! Cudownie :) świadectwa już rozdane i możemy rozpoczynać naszą wakacyjną przygodę!

Na pierwszy ogień idzie obóz sportów wodnych w Jastarni. Pierwszy dzień obozu za nami. Podróż przebiegła szybko i sprawnie. Na miejscu byliśmy już koło godziny 14:30. Rozpakowaliśmy nasze rzeczy i zwiedziliśmy camping na którym mieszkamy. Na miejscu czekał na nas pyszny obiad, który pozwolił nam naładować baterie i dzięki temu mogliśmy wykorzystać nową energię na gry i zabawy integracyjne :)

O godzinie 19:00 zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla. Bezcenne uczucie jeść posiłek tuż nad samą wodą i z widokiem na zatokę :) Później wróciliśmy do pokoi, aby trochę odpocząć i przygotować wizytówki na drzwi. Każdy pokój tradycyjnie musi sporządzić regulamin i się pod nim podpisać :) zwycięzcy z najlepszym regulaminem i najfajniejszą nazwą pokoju zostaną wyłonieni dzisiaj :)

Pogoda, jak to nad polskim morzem, trochę kapryśna, ale najważniejsze dla nas jest to, że wieje! Pozdrawiamy wszystkich w Warszawie i ruszamy na wodę ! Pogoda nam nie straszna bo i tak będziemy mokrzy ;)

Dzień 2

W końcu pełny dzień wakacji za nami! Prognozy na dzisiejszy dzień nie były za dobre… ale wstajemy a tu piękne słońce i wiatr :) a przed nami dzień pełen emocji.

Zaraz po śniadaniu ruszyliśmy na wodę! Podzieleni na 8 grup chwyciliśmy za Kity, Windsurfingi oraz Wakeboard! Oczywiście to pierwszy dzień, także było sporo zabaw, integracji oraz teorii, ale dzieciaki dają radę i robią niesamowite postępy dlatego już dzisiaj będzie naprawdę SUPER!

Po 3 godzinach zajęć przyszedł czas na obiad. Szybka regeneracja i kolejne 3 godziny zajęć ze sportów wodnych! Naprawdę intensywne tempo, dlatego wieczór już spokojniej. Po kolacji, koło godziny 19:00 rozpoczęliśmy grę w kalambury (dziewczyny vs chłopcy także rywalizacja była na prawdę zacięta)! Wieczór zakończyliśmy miłym akcentem, ponieważ jedna z obozowiczek – Julka miała wczoraj urodziny, dlatego zaśpiewaliśmy gromkie sto lat, zjedliśmy pyszny pączkowy tort ;) oraz obdarowaliśmy ją prezentami, ponieważ tak wyjątkowy dzień trzeba zawsze uczcić!

A na jutro zapowiadają wyśmienitą pogodę! :)

Dzień 3

I powoli schodzimy z wakacyjnego „podium”, ponieważ właśnie minął 3 dzień naszego obozu :( Ale co to był za dzień! :) Zaraz po śniadaniu ruszyliśmy na nasze wodne zajęcia. Każda podgrupka w inną stronę, aby zdobywać nowe umiejętności. Był wind, wake i kite w postaci małego latawca treningowego (kolejny krok ;) ), a niektórzy byli już nawet w wodzie ;)

Przez cały dzień grupki zmieniając swoje zajęcia trafiały również na blok „strzelectwa sportowego” u Pana Przemka, gdzie trenowali swoją celność. Dla małego odpoczynku jednym z bloków zajęciowych był spacer do Jastarni i portu. Udało nam się zwiedzić naszą okolicę oraz zjeść gofry ;) Po obiedzie powtórka z rozrywki – tylko oczywiście z rotacją w grupach aby każdy znalazł się tam, gdzie go jeszcze nie było ;)

Po kolacji również nie było czasu na nudy! Nasi obozowicze wzięli udział w turnieju Piłki nożnej. Wygrała drużyna „Polskich Januszów” ;) W tym samym czasie osoby, które nie chciały grać w piłkę brały udział w grach i zabawach muzycznych zorganizowanych przez Panią Zuzię.

Później już tylko szybka kąpiel i do łóżek, aby zregenerować się przed atrakcjami kolejnego dnia! Jedno jest pewne… dzieci na pewno wkładają w zajęcia moc energii, ponieważ coraz trudniej je rano dobudzić ;) i jedzą też coraz więcej :D

Dzień 4

Dzisiaj zaczynamy już 4 dzień naszego obozu… ale ten czas szybko płynie! Jak zwykle już wczesnym rankiem pełną parą ruszyliśmy na wodę. Deski, żagle, wiosła, latawce i motorówka poszły w ruch :) można powiedzieć, że dzień jak co dzień ;)

Dodatkowo jedna z grup kończyła jeszcze zajęcia ze strzelectwa sportowego oraz wszystkie grupy miały zaplanowane zajęcia z Taekowndo z Panią Alicją :) Dawno ich u nas nie było na obozach, także dzieciaki były zachwycone!

Po południu podobny schemat z rotacją w grupach oraz kolejna nowość dla tych co odpoczywali od zajęć na wodzie, czyli konkurs budowli z piasku. Wiatr troszkę przycichł, także zajęcia z Kitesurfingu musieliśmy zamienić na SUP-y, ale i tak było SUPEROWO ;)

Po kolacji czekaliśmy na wieczór filmowy :) wyjątkowo dzieci mogły zakupić coś gazowanego do picia oraz paczkę chipsów, aby uczcić święto kina :) W międzyczasie rozwiązywaliśmy krzyżówki i inne łamigłówki oraz odpoczywaliśmy w strefie chilloutu. Chętni mogli pograć też w piłkę. Później był film oraz przedłużona cisza nocna! I tak oto minął 4 dzień naszego obozu :). Do zobaczenia jutro!

Dzień 5

Dzisiaj zaczęliśmy oczywiście od zajęć na wodzie. Jak zwykle dominowały nasze 3 koronne dyscypliny, a później mała odmiana, ponieważ po 5 dniach wiatru stwierdziliśmy, że przyda się mały dzień off. Dlatego po porannej dawce atrakcji postawiliśmy na odpoczynek. Przed południem niektórzy jeszcze nadrabiali zajęcia wodne, ale inni już działali na brzegu tworząc niesamowite zamki z piasku! Nawet nasz najmłodszy obozowicz Karolek pomagał i trzeba przyznać że jest niezłą atrakcją obozu. A my jesteśmy zachwyceni jak widzimy jacy opiekuńczy są nasi obozowicze i jak lubią go „zaczepiać” ;) Nie zabrakło też nowych atrakcji, którymi wczoraj były long board-y czyli duże deskorolki, które imitują surferom pływanie na fali w bezwietrzne dni ;)

Po obiedzie i specjalnie dłuższym odpoczynku w pokojach (aby nabrać sił) ruszyliśmy na plażę od strony nadmorskiej. Aż wstyd się przyznać, ale mamy tyle zajęć i pięknej wiatrowej pogody, że zwyczajnie nie było czasu przywitać się z morzem otwartym :) Dlatego dzisiaj nadrobiliśmy zaległości. Co prawda mocno wiało nad morzem i pogoda nie była typowa do opalania, ale udało nam się aktywnie wypocząć. Graliśmy w rugby, siatkę, puszczaliśmy latawce, trochę się opalaliśmy oraz czytaliśmy książki. Po kolacji rozegraliśmy turniej w zbijaka oraz mały meczyk w piłkę nożną aby z przytupem zakończyć dzień.

Jutro rozpoczynamy nasze zawody obozowe. Trzymajcie kciuki za naszych obozowiczów!

Dzień 6

6 to najlepsza ocena w szkole i właśnie taki dzień mamy za sobą ;) Najlepszy! Dlaczego? Ponieważ dzisiaj rozegraliśmy pierwszą część igrzysk sportowych! Ale po kolei :)

Zaraz po śniadaniu były normalne zajęcia na wodzie oraz inne atrakcje, wszystko zgodnie z grafikiem i planem :) Wake, SUP, KITE, strzelanie oraz Longboardy :) Ale najlepsze zaczęło się po obiedzie :) Maszyna dobrej zabawy i rywalizacji ruszyła w najlepsze! Na pierwszy ogień „hity” czyli wyścigi po kilka osób na windsurfingu po wyznaczonej trasie. Zawodnicy walczyli, aby zdobyć jak najlepszy czas. Regaty wpadły świetnie!

Na deser został kite. Tutaj zawody miały trochę inną formułę tzn. obozowicze rywalizowali w grupach i za zadanie mieli prawidłowe rozłożenie przygotowanie sprzętu do pływania (pompowanie, podpinanie linek oraz wiele innych) a na sam koniec jeszcze mały quiz, który sprawdził ich wiedzę.

A po kolacji czekała na nas jeszcze super zabawa „baloniada” :)balony wypełnione wodą latały w każdą stronę ;)

Dzień 7

Dzisaij rano pogoda niestety nie była najlepsza, ale poradziliśmy sobie ;) Trochę zajęć na wodzie i nowa dyscyplina – SKIM! Mimo pogody dzieciaki dały radę! W tym samym czasie druga grupa była w centrum Jastarni aby przygotować zapasy na podróż oraz zakupić trochę pamiątek ;)

Na obiedzie został rozstrzygnięty również konkurs czystości :) Gratulujemy dziewczynom, które w nagrodę dostały na obiad pizzę i colę ;) (trzeba wyobrazić sobie miny innych dzieci na obiedzie)! A po obiedzie przyszedł czas na ostatnie zawody w dyscyplinie SUP. Sceneria stworzyła nam na prawdę heroiczny klimat walki ;) Deszczyk dodał tylko uroku :D Później szybka kąpiel i pakowanie. Jak zostało trochę wolnego czasu to spędziliśmy go grając w różne gry animacyjne pod daszkiem :)

Po kolacji wisienka na torcie każdego naszego obozu, czyli uroczysta dekoracja. Wszyscy zasłużyli na pamiątkowe koszulki, dyplomy i medale :) A na najlepszych czekały jeszcze nagrody rzeczowe. Najlepszy sportowiec obozu, który aktywnie i chętnie brał udział we wszystkich atrakcjach dołączył symbolicznie do naszego temu Smile-Swim, otrzymując team-ową bluzę! Gratulujemy Maćku!

No i kończymy pierwszy rozdział wakacji ze Smile-Swim :)

Dziękujemy całej naszej załodze oraz niesamowitym obozowiczom za kolejny wspaniały obóz!
Jesteście najlepsi!!!

A Wam jak się podobało?
Rodziców i obozowiczow zapraszamy komentowania :) na dole strony
To dla nas ogromne wsparcie! Dziękujemy!
I do zobaczenia na kolejnych obozach sportowych!