Mama Smile-Swim radzi:
Jak oswoić dziecko z nowymi rzeczami?

Kupujecie przed wyjazdem nowe ubrania i sprzęt narciarski lub snowboardowy?
Upewnijcie się, że dzieci „oswoją” się przed wyjazdem ze swoim nowym wyposażeniem…

Zawsze warto podpisywać nowe rzeczy markerem w celu łatwej identyfikacji. Może zdarzyć się że inne dziecko na wyjeździe będzie miało np. takie same narty! Niezmywalny podpis pozwoli uniknąć pomyłek…

Prócz podpisywania warto również przed wyjazdem zacząć oswajać dzieci z ich nowymi przedmiotami. Jeżeli nasz mały obozowicz nie przyswoił, że to jego rzecz, zapewne z niej w ogóle nie skorzysta, a podczas pakowania zostawi na półce… Oczywiście nasi opiekunowie są zawsze bardzo czujni i zabierają takie pozostawione rzeczy, ale na pytanie w autokarze: czyj to polar? Nikt się nie odzywa.

Dlaczego tak się dzieje? Najprościej w świecie młody delikwent nie identyfikuje jeszcze tego nowego nabytku jako jego własności. Warto więc razem z dzieckiem oznaczyć daną rzecz jakimś bardziej indywidualnym symbolem, np. znaczkiem, naklejką i co najważniejsze ponosić parę razy przed wyjazdem.

Wiem, że trudno jest „ponosić” narty w domu, ale pamiętam moich synów wpiętych w buty i narty na środku salonu udających, że mkną ze stoku! Kupa szczęścia!

A wy już jesteście spakowani na ferie ze Smile-Swim? Nie czekajcie do ostatniej chwili, aby niczego nie zapomnieć!