Nasza przygoda z teamem rowerowym Velmar

Jak się zaczęła nasza przygoda z rowerami?
Kto w rodzinie Marciniaków bierze udział w zawodach rowerowych?
Co wspólnego ma szkoła pływania z zawodami rowerowymi?

Pewnie niektórzy z naszych pływaków wiedzą, że część kadry instruktorskiej oprócz pływania ma jeszcze jedną wielką pasję, która zajmuje dużą część serca, szczególnie gdy na dworze robi się cieplej i wita u nas wiosna a wiatr staje się cieplejszy. Pasja ta wiąże się z dwoma kółkami i tysiącami pokonanych kilometrów!

Mowa oczywiście o rowerach :) Od kilku już lat klan Marciniaków zasila szeregi teamu rowerowego CST Velmar Team Poland, którego założycielem jest były zawodowy kolarz Marek Napierała. Jeździ nie tylko Marcin z Danielem, ale również żona Marcina, Alicja oraz tata dwóch braci – Wojtek. Kiedy pogoda jest naprawdę ładna dołącza do nich nawet mama Marcina i Daniela – Monika :) Także nikt się nie oszczędza, tylko cała rodzina wskakuje na siodełka – dla frajdy i zdrowia!

Historia Teamu ma głębokie korzenie, ponieważ dziadek naszego trenera Marka był bardzo dobrym kolarzem szosowym z wieloma sukcesami na koncie. Także rower w rodzinie naszego głównego trenera od zawsze ogrywa bardzo dużą rolę. Teraz Marek już nie trenuje, tylko prowadzi sklep rowerowy w Piastowie pod Warszawą, do którego oczywiście bardzo serdecznie zapraszamy! W 2004 roku postanowił założyć amatorską grupę rowerową, która w tej chwili ściga się (z dużymi sukcesami) w takich cyklach rowerowych jak Mazovia MTB Maraton czy PolandBike Maraton.

Nasz zespół składa się z grupy 20 osób, które dzięki zamiłowaniu do jazdy na rowerze stworzyły świetnie zgrany team. Wspólnie trenujemy i bierzemy udział w wyścigach kolarskich – górskich, szosowych oraz w zawodach na orientację. Startujemy w zawodach indywidualnie jak również zespołowo. Walczymy o miejsca w klasyfikacji poszczególnych wyścigów, w kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacji generalnej i drużynowej (należymy do czołówki drużyn w Polsce).

Kolarstwo to ciężki sport wymagający dużego wysiłku i poświęcenia, dlatego tak bardzo cenimy sobie koleżeństwo, przyjaźń i zdrową rywalizację. Jazda na rowerze dostarcza nam wiele radości, sprawia ogromną przyjemność oraz pozwala rozwijać zamiłowania do sportu dbając o zdrowy styl życia.

Miło nam poinformować, że w tym roku logo szkoły pływania Smile-Swim znalazło się również na koszulkach teamu!

Zapraszamy wszystkich młodych miłośników kolarstwa do udziału w maratonach oraz zawodach rowerowych organizowanych przez Smile-Swim. W zeszłym roku wycieczka rowerowa niestety nam nie wyszła, ponieważ plany pokrzyżowała nam pogoda, ale w tym roku znowu chcemy spróbować zmobilizować naszych pływaków, aby pojechali z nami do Narodowego Parku Kampinowskiego i zobaczyli co kryje w sobie ten piękny las!