24-godzinny Maraton Charytatywny – 2 edycja

(PRZEŁOŻONY NA WIOSNĘ)

Niestety nie mamy dobrych wieści. W związku z pandemią i obostrzeniami jesteśmy zmuszeni przełożyć nasz maraton na wiosnę. Mamy nadzieję, że wtedy będzie już bezpiecznie i będziemy mogli pomagać bez przeszkód. Długo zwlekaliśmy z decyzją, licząc, że sytuacja się poprawi, ale niestety nic na to nie wskazuje. Mamy nadzieję, że na wiosnę uda nam się zrealizować nasze plany z jeszcze większym rozmachem!

Kto może wziąć udział?

Każdy! Jest to niepowtarzalny moment, aby zobaczyć basen w środku nocy, pomóc potrzebującej osobie oraz dobrze się bawić.

Aby wziąć udział w maratonie trzeba wykupić „cegiełkę” oraz zapisać się na wybraną godzinę. Minimalna kwota cegiełki to 1 zł. Na basenie będzie też skarbonka fundacji Drużyny Błażeja, do której należy nasz bohater Kuba.

Zapisać się można po przez wybranie jednego z pakietów i dokonanie wpłaty na koncie zbiórki. Do tego wykorzystamy portal www.zrzutka.pl Zebrana kwota zostanie na koniec wysłana na konto fundacji.

No właśnie, a kim jest nasz bohater?

13 – letni Kuba rodowity otwocczanin, mieszkający obecnie razem ze swoim tatą Marcinem w Anglii, został podopiecznym Fundacji #DrużynaBłażeja. Młody piłkarz angielskiego klubu Southside Star Lions w sierpniu spędzał wakacje nad mazurskim jeziorem Dadaj. W wyniku nieszczęśliwego wypadku w stanie ciężkim został helikopterem przetransportowany do szpitala w Olsztynie. Przez kilkanaście dni utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej a jego stan lekarze oceniali jako bardzo ciężki.

Obecnie po ponad miesiącu przebywania na OIOM – ie, jego stan ulega poprawie. Jednak ma bardzo poważne obrażenia twarzoczaszki, kończyn i narządów wewnętrznych. Dodatkowo Kuba cierpi na rzadką chorobę „Porfirie”, którą odziedziczył po zmarłej 3 lata temu Mamie. Choroba może bardzo mocno ograniczyć rehabilitację, gdyż wymaga natychmiastowego podania leku w sytuacji bólu brzucha, pleców, wymiotów czy gorączki u Kuby.

Kuba wraz ze swoim tatą Marcinem przez najbliższe tygodnie będzie przebywać w Olsztynie, ale na pewno w przyszłości będzie potrzebował długiej, skomplikowanej i kosztownej rehabilitacji.

Co więcej…

Na uczestników czekają ciekawe opcje pakietów. Dzięki pozostałym partnerom wydarzenia będzie można, zjeść coś słodkiego czy wrócić do domu w unikalnej koszulce z imprezy. Pakiety niedługo będą dostępne na stornie wydarzenia.

Pierwsza edycja wydarzenia była bardzo udana i w tym roku również liczymy na epickie pływanie w najlepszym gronie i w szczytnym celu!

Jak wziąć udział?

Nie czekajcie i zapisujcie się na wydarzenie wykupując najciekawszą dla Was cegiełkę (nagrodę)
w postaci pakietu! Przejdźcie w ten link:

WSPIERAM ZBIÓRKĘ

a po dokonaniu opłaty prześlijcie zgłoszenie na 24hpomagamsmileswim@gmail.com
podając imię nazwisko oraz wybrany pakiet (w przypadku koszulki od razu podanie rozmiaru).

Odeślemy Wam szczegóły i potwierdzimy uczestnictwo.