Piękna Góra 2019

I zaczynamy wakacyjną przygodę! Witamy wszystkich rodziców na relacji z obozu w Pięknej Górze! Zapraszamy do śledzenia i komentowania.

No to zaczynamy! Wybierz dzień: 1 , 3, 4, 5678

Dzień 1

Rozpoczynamy 2 rozdział wakacji smile-swim :)

Meldujemy się w Pięknej Górze! Humory dopisują, a pogoda zapowiada się coraz lepsza.

Wczoraj zaraz po dojechaniu na miejsce, podzieliliśmy pokoje oraz zjedliśmy dobry obiad. Później po krótkiej przerwie ruszyliśmy na prawdziwy mix gier i zabaw integracyjnych :)

Po kolacji uhonorowaliśmy naszą jubilatkę wyjątkową koszulką oraz zaśpiewaliśmy gromkie sto lat! Następnie było spotkanie organizacyjne, przedstawienie kadry, podział na profile obozowe oraz omówienie zasad panujących na naszym obozie.

Ostatnim zadaniem na wieczór było stworzenie oryginalnych wizytówek na drzwi pokoi, gdzie każdy musiał zamieścić autoportret ;) Teraz kadra od razu wie gdzie kogo szukać :D

Pozdrawiamy z pięknych mazur!

Dzień 2

Pierwszy pełny dzień obozu za nami! Oj działo się :), ale co najważniejsze to zaklinamy pogodę i na razie mamy słoneczko :) oby tak dalej!

Po śniadaniu był trening piłkarski, szkolenie żeglarskie, plażowanie, rekonesans lasu, budowanie szałasu, siatkówka plażowa i projektowanie logo. Oczywiście każdy profil obozowy w swojej grupce miał zajęcia, które ich najbardziej ciekawiły :)

Po obiedzie nie zwalnialiśmy tempa i pojawiła się koszulkomania ( tworzenie własnych autorskich koszulek :) ), szkolenie z łucznictwa, kolejny piłkarski trening, uroczyste rozdanie „nieśmiertelników” dla profilu survivalowego, plażowanie, rzucanka i baloniada.

Wieczór upłynął pod hasłem mix gier i zabaw. Kadra przygotowała mega stacje i w każdy kolejny dzień grupy będą wymieniać się na różne zabawy. Między innymi: Archer Games / mega zbijak / berkowy świat / fantazja kadry :) nie ma czasu na nudę!

Trzymajcie kciuki za pogodę!

Dzień 3

Zaklinania pogody ciąg dalszy :) i na razie się udaje! Oby nasze czary trwały dalej. Wczoraj był kolejny piękny dzień.

Rano grupa piłkarska oraz taneczna tradycyjnie miała treningi, żeglarze śmigali po jeziorze, superowi budowali mosty dla Pana starosty ;) i jeszcze pływali na kajakach razem z żeglarzami. Survival zbudował mega tratwę, którą później testował na plaży ;) Artyści malowali przepiękne pocztówki farbami oraz plażowali. Dodatkowo tancerki załapały się na pro sesję z naszym fotografem! Piłkarze po treningu mieli jeszcze trochę inną odmianę gry w piłkę ;)

Kiedy nabraliśmy nowej energii po obiedzie zaatakowaliśmy kolejne atrakcje: artyści łuki oraz bukiety leśne, żeglarze slack line oraz bubble football, superowi rozpoczęli swoją superową grę, gdzie każdego dnia będzie czekało nowe wyzwanie! Tym razem był to podział na drużyny, tworzenie flag oraz leśne harce :) Piłkarze sprawdzili się w Turbo Kozaku. Tancerki znowu doskonaliły swoje umiejętności na sali, a survival uczył się samoobrony!

Wieczór to tradycyjnie wymiana grup na poszczególnych stacjach z atrakcjami.

Pozdrawiamy ze słonecznej Pięknej Góry :)

Dzień 4

Wczoraj pogoda niestety nie chciała nas już tak dobrze się słuchać, ale i tak nie było najgorzej :)

Po śniadaniu tradycyjnie ruszyliśmy na żagle, trening taneczny oraz piłkarski. Dodatkowo pojawiło się przeszkolenie paintballowe dla survivalu oraz mega ślizgawka dla wszystkich chętnych. Było też trochę plażowania i gofrów ;) Artyści mieli okazję stworzyć własną autorską grę planszową.

Po obiedzie profile łączyły się w większe grupy, aby przeprowadzić dwie super gierki. Starsi grali w dwie flagi w lesie, gdzie ich bronią była gra w papier/kamień/nożyce, a młodsi rozegrali wielki turniej w zbijaka.

Wieczór to tradycyjnie mix atrakcji, gdzie każdy znowu poznawał coś nowego z naszych 4 stacji :)

Do usłyszenia!

Ps. Zobaczcie zdjęcie naszego leśnego ducha, który już niedługo będzie straszył chętnych podczas ścieżki strachu! ( 3 zdjęcie w galerii na fb ;) )

Dzień 5

Ale ten czas szybko leci :) Już połowa obozu za nami! :O Działo się wczoraj sporo i pogoda też była dla nas łaskawa :)

Rano piantball, żagle, gry planszowe i karciane, kolejny epizod zawodów profilu superowego oraz mega atrakcja czyli masterchef. Dzieciaki zrobiły przepyszne torty. Kto nie próbował niech żałuje! Survival spędził 3 godziny w lesie, gdzie uczył się używać kompasów, malowania twarzy oraz maskowania w lesie.

Najwięcej radości sprawiło rozpalanie bezpiecznego ogniska oraz podtrzymywanie ognia. Pojawiły się również treningi piłkarskie i taneczne jak i baloniada!

Po południu kolejne kulinarne popisy, ale również samoobrona prowadzona przez senseja Filipa ;) paintball dla piłkarzy, ekoskarbonki artystów oraz buble football i slack line dla survivalu i grupy tanecznej.

Po kolacji odbyła się ostatnia zmiana na stacjach i dzisiaj już będzie zupełnie inny wieczór ;) czyli obozowe kino!

Dzień 6

Wczoraj pogoda niestety nie była dla nas łaskawa, ale i z tym sobie poradziliśmy ;)

Grupa Artystyczna zaraz po śniadaniu bawiła się w małego chemika i przeprowadzała doświadczenia. Żeglarze latali po lesie bawią się w policjantów i złodziei. Superowi rozegrali kolejny etap zawodów, a tancerki kręciły swój własny film ;) Grupa survivalowa rysowała mapy ośrodka i okolic. W kolejnym bloku odbyły się wyścigi rzędów, kolejne zabawy w lesie oraz trening tancerek.

Po południu i odpoczynku złapaliśmy fajne pogodowe okno i udało je się w pełni wykorzystać na takie atrakcje jak paintball, poszukiwanie skarbu, trening piłkarski i taneczny oraz mega pocztówki i symulacje medyczną ;)

Wieczorkiem czekało na nas kino :) i dwie opcje do wyboru. Dla młodszych klasyka animacji czyli Shrek, a dla starszych nowość z kin Aquaman. Pochłonęliśmy dużą ilość popcornu i świetnie się przy tym bawiliśmy :)

Dzisiaj prognozy pogodowe już są dużo bardziej optymistyczne :) Pozdrawiamy ciepło!

Dzień 7

Coraz bliżej końca naszej przygody, także korzystamy w 100% z każdego dnia!

Tak też było wczoraj. Rano były na prawdę różne atrakcje. Balonowe głowy i konkurs samolotów dla artystów, a później zabawa w tarzana na parku linowym. Park linowy był również dla superowych, którzy później walczyli w lesie grając w paintball. Trening piłkarski i bitwa balonowa. Park linowy dla tancerek, który pokonały śpiewająco oraz paintball. Taekwondo dla survivalu i pierwsza pomoc oraz ewakuacja rannego ;), którego udawał generał.

Po obiedzie i odpoczynku była kolejna dawka parku linowego, dla tych co jeszcze nie mieli, czyli dla survivalu, żeglarzy i piłkarzy. Dodatkowo artyści mieli gry i zabawy oraz bubble footbal, na zmianę z żeglarzami. Grupa superowa załapała się również na Taekwondo, a potem mieli kolejny etap konkursu. Piłkarze przed parkiem linowym zdążyli jeszcze popracować nas swoją motoryką. Tancerki odbyły długi trening, jako że rano nie zdążyły dotrzeć na salę. Survival oprócz parku linowego uczył się jeszcze strzelać z procy ;)

Wieczór upłyną nam pod hasłem dyskoteka dla chętnych, która odbyła się na plaży. Dodatkowo był jeszcze pączkowy urodzinowy tort dla naszej trójki Jubilatów oraz drobne upominki :) i powtórne głośne sto lat!

Dzień 8

No i wyszło słońce! Tak można określić ten wczorajszy dzień ? Bluzy poszły w odstawkę i można było nawet poplażować, ale po kolei..

Zaraz po śniadaniu specjalnie utworzona grupa WAKE z najstarszych obozowiczów poszła do Giżycka śmigać na wakeboardzie. Dla wszystkich był to pierwszy raz, ale wychodziło im to naprawdę dobrze!

Inni w tym czasie świrowali na grach XXL, w których skład wchodził mechaniczny byk, mega twister, zorba oraz walki gladiatorów. Dodatkowo w międzyczasie pojawiło się plażowanie i kajaki.

Po obiedzie podobny schemat- kontynuacja gier XXL dla tych, którzy nie mieli przed południem oraz plaża i kajaki. Dodatkowo pojawił się jeszcze paintball dla survivalu, trening dla piłkarzy oraz tancerek, zajęcia plastyczne dla artystów, gra superowa dla naszych superowych obozowiczów oraz kajaki dla chętnych.

Po kolacji dzieci miały odpoczynek, a kadra buszowała w lesie szykując dla chętnych ścieżkę strachu ? było meeeega strasznie! ?

Dzisiaj rozpoczynamy już pierwszy dzień konkursów i zawodów, także trzymajcie kciuki za wszystkich uczestników ?

Dzień 9

Wczoraj był kolejny super słoneczny dzień, dlatego korzystaliśmy z plaży ile tylko się dało ? w ruch poszły wszystkie plażowe atrakcje: skim, pompowańce, freezbe, siatkówka itp ?.W międzyczasie rozgrywane były również konkursy.

Artyści malowali i rysowali, tancerki pokazywały swoje solówki przed 3 osobową komisją w składzie: Pan Kamil, Pan Daniel i Pan Marcin. ?( sami specjaliści ? ), superowi rozwiązywali obozowy quiz oraz pokonywali tor przeszkód. Survivalowcy sprawdzali się w strzelaniu do celu (z 3 różnych sprzętów) oraz ścigali sie w obozowym Runmageddonie.

Oczywiście żeglarze również pływali, ale zawody rozegrają dopiero dzisiaj. W międzyczasie piłkarze mieli paintball, a później piłka i sparing między piłkarzami, a żeglarzami ?

Wieczorem było ognisko, dla wszystkich oraz nocowanie w namiotach dla survivalu ?

Dzisiaj rozpoczynamy ostatni pełny dzień obozu. Nadchodzi czas podsumowań.

Dzień 10

Wczoraj był kolejny super słoneczny dzień, dlatego korzystaliśmy z plaży ile tylko się dało ? w ruch poszły wszystkie plażowe atrakcje: skim, pompowańce, freezbe, siatkówka itp ?.W międzyczasie rozgrywane były również konkursy.

Artyści malowali i rysowali, tancerki pokazywały swoje solówki przed 3 osobową komisją w składzie: Pan Kamil, Pan Daniel i Pan Marcin. ?( sami specjaliści ? ), superowi rozwiązywali obozowy quiz oraz pokonywali tor przeszkód.

Survivalowcy sprawdzali się w strzelaniu do celu (z 3 różnych sprzętów) oraz ścigali sie w obozowym Runmageddonie. Oczywiście żeglarze również pływali, ale zawody rozegrają dopiero dzisiaj. W międzyczasie piłkarze mieli paintball, a później piłka i sparing między piłkarzami, a żeglarzami ?

Wieczorem było ognisko, dla wszystkich oraz nocowanie w namiotach dla survivalu ?

Dzisiaj rozpoczynamy ostatni pełny dzień obozu. Nadchodzi czas podsumowań.