Obóz Piękna Góra 2020

Stało się! Zaczęliśmy upragnione wakacje! Po prawie 4 miesiącach zamknięcia w domach możemy w końcu być razem! Postaramy się, aby czas na obozie był bezpieczny i niezapomniany :)

Dzień 1

Rozpoczęliśmy drugi obóz, tym razem dotarliśmy do Pięknej Góry, która przywitała nas słońcem :)

Od razu podzieliliśmy pokoje i ruszyliśmy na pyszny obiad. Potem była chwila na rozpakowanie swoich rzeczy. Następnie ruszyliśmy na boisko na gry i zabawy integracyjne. Dobrze było się poruszać po kilku godzinach w autokarze :)

Na sam koniec odbyło się zebranie na którym omówiliśmy zasady oraz regulamin obozowy.

Potem zjedliśmy pyszną kolacje i zrobiliśmy wizytówki na drzwi swoich pokoi.

Dziś pierwszy pełny dzień atrakcji! Do usłyszenia.

Dzień 2

Pierwszy pełny dzień za nami i naprawdę jest suuuuuuper!!! Pogoda dopisuje, humory też. ? Dzisiaj już podzieliliśmy się na konkretne profile i każdy ruszył w swoją stronę. ?

Profil chillout zaczął dzień od siatkówki plażowej i kajaków. Ekipa kulinarna na rozgrzewkę miała bubble football i oczywiście kurs gotowania, na którym przyrządzili wspaniałe koktajle – smoothie! Survival miał czas na przygotowanie toru przeszkód, który następnie musieli pokonać, aby zdobyć nieśmiertelnik „rekruta”. Poradzili sobie świetnie! Piłkarze zaczęli od treningu, a na deser mieli bubble football ? Profil superowy najpierw zagrał w naszą grę terenową policjanci i złodzieje, a następnie w siatkówkę plażową. Dziewczyny z profilu tanecznego zaczęły od bubble football, a potem ruszyły na swój pierwszy trening! ?

Po pysznym obiedzie uczciliśmy urodziny Maji i Radka którym wręczylismy upominki i korzystając z pięknego słońca, ruszyliśmy do akcji ? Chillout rozegrał mecz w siatkę (drugą rundę), potem odpoczynek nad jeziorem i czas na małe słodkości w sklepie ? Profil kulinarny miał okazje spróbować swoich sił w Archer Games, a po walce odpocząć nad wodą. ? Survival za to ruszył na 3 godziny do lasu, w którym zrobili rekonesans i zbudowali szałasy. Piłkarze relaksowali się po ostrym porannym treningu na plaży i zrobili małe zakupy w sklepiku. Grupa superowa strzelała z proc i grała w palanta, a tancerki zrobiły kolejny trening, po którym wybrały się na plażowanko ?

Po kolacji każda grupa miała za zadanie stworzyć krzyżówkę/zagadkę którą inna grupa będzie musiała niebawem rozwiązać –> zobaczymy czy dadzą radę! ?
Dziś znów czeka nas mnóstwo atrakcji! Do usłyszenia ?

Dzień 3

Drugi dzień pełen wrażeń minął bardzo szybko! Posłuchajcie co się u nas działo. ?

Profil chillout zaczął dzień od turnieju minigolfa na plaży, a później przenieśli się na boisko żeby pograć w palanta. ? Tancerki i Kulinarni ruszyli rano na kajaki,a po powrocie mieli czas na małe zakupy i naładowanie baterii. Survival miał szkolenie z procy, a po nim dostał wyzwanie „walka o ogień”- musieli rozpalić ognisko, nad którym później sami zaparzyli pyszną herbatkę ? Piłkarze rozpoczęli dzień od Archer games i oczywiście zrobili mocny trening! ? Profil superowy rozegrał turniej w baloniadę, a po nim był czas na sklepik. ?

Po mega aktywnym poranku wszyscy z apetytem zjedli pyszny obiad i udali się na krótką sjestę do pokoi ?

Po południu profil superowy miał grę terenową, a piłkarze zrobili drugi trening, po którym udali się do sklepiku. Tancerki dopracowywały swój układ i grały w kalambury ? Profil Kulinarny miał dużo czasu na gotowanie i zrobił blok czekoladowy w wersji klasycznej oraz z białej czekolady- pychaaaaaaa!!! Chillout odpoczął na plaży, a potem rozegrał turniej w baloniadę. Survival po południu miał okazje dużo postrzelać- grali w paintball oraz mieli szkolenie z krótkiej broni asg! ?

Jakby atrakcji było mało- nasz obozowicz Michał miał urodziny także otrzymał od nas prezent, a później razem z Radkiem i Mają świętowali przy pączkowym torcie ?

My od rana już działamy! Pozdrawiamy Rodziców ?

Dzień 4

Dochodzą nas słuchy, że pogoda ostatnio w Warszawie kiepska… nie wiemy o czym mówicie ? może nie ma upałów, ale słońce pięknie świeci, deszcz nie pada i jest baardzo przyjemnie ❤

Wczoraj dzień zaczęliśmy od wycieczki survivalowców do największego parku linowego na Mazurach. W tym samym czasie, superowi, tancerze oraz kucharze robili mega pocztówkę, a chillout poszedł trochę się poruszać w lesie i grał w paintballa. Piłkarze ćwiczyli celność, ale nie na boisku tylko w strzelaniu procą ?

W drugim bloku piłkarze trenowali na boisku, a superowi też grali w piłkę, ale trochę inną ? Tancerki miały trening, a kucharze robili owocowe szaszłyki.

Po pysznym obiedzie i regeneracji ruszyliśmy na kolejne atrakcje. Piłkarze mieli baloniadę oraz piłkę na plaży. Survival doczekał się swojego wymarzonego sklepiku, a po zakupach zagrał w archery games ? Superowi wypłynęli na kajakową wycieczkę a po powrocie były różne gry i zabawy na naszej plażce. Chillout miał trening taekwondo, a potem rozgrywki w badmintona. Kucharze grali we frisbee na plaży, a później strzelali z procy ?

Po kolacji emocje były chyba największe, ponieważ odbył się obozowy turniej w zbijaka! Było 10 drużyn, a na czele każdej stał ktoś z kadry. Zwyciężyć mogła tylko jedna drużyna ? Cały turniej sędziowali pan Daniel z panem Marcinem. Rywalizacja była zaciekła, ale ostatecznie wygrała drużyna Trenera Krzyśka w finale pokonując Panią Zuzię! ?

Dzisiaj liczymy na jeszcze więcej słońca i na wymarzoną kąpiel w jeziorze ❤

Dzień 5

Kolejny super dzień za nami ? było meeeeeega aktywnie, także dzieciaki pod koniec dnia podpierały się nosem, ale dzięki temu też dobrze spały ?

Rano grupa superowa grała w paintballa oraz walczyła w wyścigach rzędów ? Chillout też miał w rękach karabin, ale trochę inny ? później karabin zamienili na kij (na szczęście już mniej 'groźny’, piankowy) do gry w palanta ? Survival całe przedpołudnie spędził w lesie robiąc herbatę z pokrzywy i podpłomyki ? wyszły bardzo smaczne! Tancerki wzięły udział w wyścigach rzędów superowych, a potem w grze w palanta. Piłkarze rano odbyli trening, a następnie dziurawili puszki i tarcze z karabinu do ASG. Kucharze zamienili się w architektów i stworzyli super tor do minigolfa, a potem zrobili pyszną włoską pizzę ?

Po południu licznie ruszyliśmy na plaże gdzie dzieciaki mogły skorzystać z różnych aktywności takich jak kąpiel w jeziorze, tworzenie piaskowych budowli, wizyta w sklepiku, siatkówka plażowa, kajaki itd ? (nie ma tyle miejsca na FB, żeby opisać wszystkie atrakcje! ?) W międzyczasie nasi Superowi zamienili się na chwilę w Kucharzy i również przyrządzili pizzę ?

Wieczorem obóz podzielił się na 3 grupy. Ogromnym zaskoczeniem była grupa dzieci, która chciała obejrzeć w telewizji wieczór wyborczy. Uważamy, że warto kształtować dobre nawyki od małego, niezależnie od poglądów politycznych, także oczywiście dostali zgodę, aby zostać w pokojach i obejrzeć wyniki wyborów ? Pozostałe dzieci mogły wybrać siatkówkę plażową z kadrą lub dyskotekę plenerową ?

Dzisiaj zaczynamy kolejny aktywny dzień i liczymy na dużo nowych atrakcji (i słoneczko)! Pozdrawiamy ?

Dzień 6

Wczoraj mieliśmy troszkę spokojniejszy dzień i więcej czasu na regeneracje, ponieważ dużymi krokami nadchodzą zawody sportowe, które są dla każdego wielkim wyzwaniem ?

Profil superowy zaczął dzień od parku linowego, który wcześniej przetestowali survivalowcy- super trasy i mnóstwo przygód! Profil chillout ruszył kolejny raz na paintball, a survival uczył się samoobrony. Po kursie mieli zajęcia strzeleckie z karabinku snajperskiego i karabinku automatycznego. Dziewczyny z profilu tanecznego najpierw zrobiły trening, a po nim grały w paintball z profilem kulinarnym. Przed strzelanką kolorowymi kulkami Kucharze grali w mafie ? Profil piłkarski ruszył najpierw na kajaki, a po wiosłowaniu obowiązkowo pobiegli na boisko!

Po obiadowej przerwie obozowicze mieli wybór- kino lub zajęcia ?

Duża grupa dzieciaków wybrała film i przy smacznym popcornie obejrzeli super bajkę, odpoczęli i zregenerowali siły. Kolejne dni mają być coraz cieplejsze, a atrakcji przed nami mnóstwo! ? Ci głodni ruchu ruszyli na sparing piłkarski, badmintona, grę we frisbee i siatkówkę ?

Wieczorem coś dla tych o stalowych nerwach, czyli nasza obozowa ścieżka strachu. Myślę że nie jeden dorosły by się bał wejść do ciemnego lasu, w którym straszy ?

My już na zajęciach i działamy od rana ? Pozdrawiamy!

Dzień 7

Wczoraj był piękny dzień, od rana pełen słońca i atrakcji!

Piłkarze zaczęli dzień od paintballa, po którym od razu ruszyli na trening. ? Survival rozpoczął od własnoręczego robienia łuków, a potem mieli symulacje medyczną, czyli opatrywanie ran- (nie przestraszcie się zdjęć! ? ) i pierwszą pomoc. Dziewczyny z profilu tanecznego zaczęły dzień treningiem, a później ćwiczyły równowagę na slacklinie. Profil kulinarny i chillout wypłynęli rano na jezioro kajakami, a po powrocie odpoczywali na plaży ? Profil superowy zaczął dzień od symulacji medycznej, a po sprawnym udzieleniu pomocy 'poszkodowanym’ udali się nad jezioro poleżeć na słońcu ?

Po pysznym obiedzie i odpoczynku, pełni energii ruszyliśmy zaliczać popołudniowe atrakcje ?

Superowi wybrali się do lasu na grę terenową 3 flagi, kulinarni oczywiście musieli przyrządzić coś pysznego- tym razem były to pancake na słodko. ? Chillout dalej czillował na plaży, niektórzy bardziej aktywnie- grali w siatkówkę i badmintona. ? Profil Taneczny również spędzał czas nad wodą korzystając z kąpieli (wodnych i słonecznych ? ) w międzyczasie grając w planszówki. Survival miał czas na odpoczynek na plaży i zajęcia z maskowania, a piłkarze rozegrali turniej turbokozak. ? wszyscy korzystali z super pogody i kąpieli w jeziorku, a dzisiaj ma być jeszcze cieplej! ?

Pozdrawiamy rodziców ze słonecznej plaży w Pięknej Górze!

Dzień 8

Ale ten czas szybko leci! Ale jak jest tyle atrakcji i taka wspaniała pogoda to trudno się dziwić ;)

Wczorajszy dzień upłynął nam pod hasłem PLAŻA! Nareszcie mieliśmy bardzo ciepły dzień, także każda grupa przynajmniej jeden blok spędziła na plaży :) w ruch poszły dmuchane zabawki oraz wodna ślizgawka :) Pływaliśmy skakaliśmy do wody, budowaliśmy zamki z piasku, graliśmy w szachy i wiele wiele innych.

Dodatkowo wczoraj odbyły się oczywiście treningi tancerek oraz piłkarzy. Kucharze mieli Piekielną Kuchnię ;) Superowi poznawali tajemnice chemii i fizyki. Wszyscy załapali się też na smile-swimowy festyn :D czyli mechaniczny byk, dmuchany zamek, ścianka wspinaczkowa oraz inne pompowane atrakcje! Survival rozegrał swoje obozowe zawody czyli bieg żołnierski z elementami strzelania.

Wieczór również był aktywny. Survival miał wypad do lasu na nocne ognisko :O oczywiście, ze śpiewaniem piosenek ;) Superowi grali ponownie w 3 flagi w lesie, a reszta obozu rozegrała meczyk na boisku oraz korzystała z innych sportów drużynowych jak siatkówka czy badminton.

Dzisiaj znowu ma być ciepło :) pozdrawiamy!

Dzień 9

Rozpoczynamy ostatni pełny dzień naszego obozu! Dzisiaj będzie się sporo działo, dzień wydaje się być za krótki na nasze plany, także będzie intensywnie!

Wczoraj było dynamicznie ze względu na pogodę w kratkę ? Dzień zaczął się meeeega upałem, także przedpołudnie wykorzystaliśmy na maksa! Całe szczęście, ponieważ koło 13:00 zaczęło mocno padać i musieliśmy szybko zmienić nasze plany.

Rano grupa superowa zdążyła rozegrać swoje indywidualne zawody, a survival miał misję odnalezienia rannej osoby w lesie, w trakcie której musiał wypełniać wojskowe zadania. Kucharze zrobili grilla i przyrządzili pyyyyszne burgery ? . Piłkarze mieli trening, a po nim podzieli się na drużyny, w których po południu mieli rozegrać zawody, jednak ze względu na pogodę mecz został przeniesiony na dzisiaj ?

Za to tancerki są niezależne od deszczu, także mogły spokojnie rozegrać swoje zawody ? Chillout zdążył skorzystać z pięknej pogody i spędził poranek na plażowaniu i graniu piłkę wodną.

Po obiedzie i przerwie czekaliśmy na lepszą pogodę, ale niestety się nie doczekaliśmy ? Dzieciaki mogły wybrać między relaksującym kinem, a mega turniejem w papier-kamień-nożyce ? -było sporo emocji! Po kolacji na szczęście przestało padać, także ruszyliśmy na dwór, żeby przed snem wykorzystać nagromadzoną energię ? wieczór upłyną nam pod hasłem gier terenowych w różnym wydaniu ?

Dzisiaj liczymy na więcej słońca i pełną realizację naszego planu! ?

Dzień 9

Kończymy nasz obóz w Pięknej Górze 2020! Ale to było 11 cudownych dni! Bardzo dziękujemy dzieciom za super wspólną zabawę, a kadrze za trud włożony w zajęcia i opiekę. :) Rodzicom dziękujemy za zaufanie w tych trudnych czasach <3

My już pędzimy autokarem do Warszawy, a Wy w tym czasie posłuchajcie co działo się u nas wczoraj :)

Ostatni dzień obozu rozpoczęliśmy na kilka sposobów. Był turniej piłkarski z kibicami, pokaz tancerek w przerwie meczowej, paintball dla survivalu w lesie, zawody profilu chillout, finał gry profilu superowego, plaża oraz sklepik aby uzupełnić zapasy przed podróżą. Odbył się również mecz piłkarski kadra, kontra reszta świata ;) tym razem zwyciężyła kadra mimo, że mecz był bardzo wyrównany :)

Po obiedzie nadszedł czas na oficjalne podsumowanie. Każdy obozowicz dostał pamiątkową czapkę, medal i dyplom. Najlepsi na swoich profilach zostali nagrodzeni i zyskali nieśmiertelną sławę i chwałę ;) Gratulujemy również tym, którzy zasłużyli na piękne koszulki Rekruta oraz Weterana! Nie można zapomnieć o najczystszych pokojach, które wieczorem w nagrodę dostały do pokoju pyszną pizzunię :) Najważniejszą nagrodę na obozie, czyli bluzę smile swim team dla najbardziej przyjaznego i superaśnego obozowicza zgarnęła Ala, dla której to był już uwaga… 12 obóz :O jak widać cierpliwość popłaca :)

Po uroczystym zakończeniu nie zabrakło oczywiście ogniska z kiełbaskami :) Wieczór to było już pakowanie oraz sprzątanie pokoi :)

To by było na tyle tej pięknej historii. Mamy nadzieję, że podobały Wam się nasze relacje. Zapraszamy na kolejne już za 3 tygodnie na naszym kolejnym obozie w Lidzbarku :)