Jak spakować się na pierwszy w życiu obóz sportowy?

Twoje dziecko pierwszy raz wyjeżdża samo na ferie zimowe czy obóz sportowy?
Nie wiesz jak przygotować je do samodzielności?
Jak dobrze zaplanować pakowanie walizki?

Nowy projekt „Mama Smile-Swim radzi”

Ostatnio wpadliśmy na pewien pomysł… Dużo dzieci jeździ z nami na swój pierwszy wyjazd w życiu (niedługo również wyjeżdżamy na obóz narciarsko-snowbordowy w nasze polskie góry) i często dostajemy wiele pytań dotyczących tego co dziecko powinno zabrać na wyjazd oraz jak się najlepiej spakować. Jak podzielić kieszonkowe i tym podobne różne kwestie związane z problemami dzieci i rodziców związanymi z puszczaniem dzieci na pierwsze ferie zimowe, kolonie czy obozy sportowe.

Postanowiliśmy zapoczątkować cykl nowego artykułu pod tytułem „Mama smile-swim radzi”, a do jego napisania udało nam się namówić mamę dwóch Braci, bo w końcu kto może poradzić nam najlepiej w takiej kwestii? Ktoś kto wychował dwóch takich urwisów jak Daniel i Marcin, którzy jeździli wspólnie na obozy od 7 roku życia!

Mamy nadzieję, porady jakie zaoferuje Wam nasza mama Monika (którą niektórzy z naszych uczestników mieli okazję poznać na basenie, gdy brakuje rąk do pracy i potrzebna jest sympatyczna osoba do pomocy) okażą się pomocne.

Nie wiecie jak przygotować dziecko na samodzielny wyjazd? Jak wprowadzić je w samodzielność? Skąd dziecko będzie wiedziało gdzie co został spakowane? Jak poradzi sobie z wydawaniem kieszonkowego? Zapraszamy do śledzenia naszego nowego projektu!

Poniżej przedstawiamy pierwszy artykuł z nowego cyklu!

Pierwsza rada – wspólne pakowanie

Jeżeli rodzice i opiekunowie spakują dziecko bez jego udziału, nigdy nie będzie wiedziało gdzie co ma. Warto wspólnie zrobić „pak-listę”. Dorosły asystuje przy pakowaniu, uczy jak i gdzie włożyć, ułożyć wszystko w torbie, ale nie robi tego za młodego sportowca wybierającego się w góry. Obok przedstawiamy jak mogłaby wyglądać taka Pak-lista.

Oczywiście każda lista może być bardziej indywidualna jeżeli dodamy ulubione i niezbędne rzeczy naszych pociech oraz dostosujemy ją odpowiednio do charakteru planowanego wyjazdu. Życzymy miłej zabawy przy wspólnym wypełnianiu.

c.d.n.

Pozdrawiam Mama Smile-Swim!

Rzeczy do zabrania Szt./Para Przed wyjazdem Przed powrotem
Narty + kijki/snowboard 1 +
Buty narciarskie/snowboardowe 1 +
Kask 1 +
Kurtka 1 +
Rękawice 2
Gogle 1
Bielizna narciarska/snowboardowa 1
Skarpety narciarskie/snowboardowe 2
Spodnie/dresy
Bluzy
T-shiry
Piżama
Bielizna
Klapki
Buty
Czapka
Ręcznik
Kosmetyczka
Mały plecak