DKMS – wspólnie przeciw białaczce!

Co 35 sekund ktoś na świecie słyszy diagnozę: rak krwi.
Co godzinę w Polsce ktoś zapada na białaczkę.

Jak możemy pomóc?

Co to jest DKMS?

Zauważyliście na mieście czerwone plakaty z puzzlem i napisem DKMS. Zastanawiacie się co to za kampania reklamowa? I komu to potrzebne? No właśnie potrzebujących zamiast ubywać to jest coraz więcej. Chodzi o osoby chore na białaczkę.

Czy wiesz, że:
Co 35 sekund ktoś na świecie słyszy diagnozę: rak krwi.
Co godzinę w Polsce ktoś zapada na białaczkę.

Właśnie o to w tym chodzi! Walczymy razem przeciwko białaczce. Dla tych osób to często jedyna szansa, aby wygrać z chorobą. Dla wielu chorych jedynym lekarstwem jest przeszczepienie szpiku. Aby można było z tej metody skorzystać, potrzebny jest zgodny Dawca – bliźniak genetyczny, którego nie jest łatwo znaleźć! Im nas będzie więcej (dawców) tym większa szansa na znalezienie bliźniaka!

Prawdopodobieństwo znalezienia dawcy jest w najlepszym wypadku jak 1:20.000.

Twoja pomoc ma znaczenie!

Widząc tą kampanię, możesz sobie pomyśleć „eee tam przecież mi się i tak to nie przydarzy” albo „to nie mój problem, na pewno znajdzie się ktoś inny, kto pomoże i świat się będzie dalej kręcił”. Otóż nie! Tu się liczy każda pomoc.

Każda zarejestrowana osoba zwiększa szansę tysięcy ludzi na całym świecie. Jeżeli można zrobić coś dobrego to czemu nie? Na pewno w sowim życiu ktoś kiedyś pomógł Tobie kiedy miałeś problem. Ja sam skorzystałem z kilku torebek krwi, kiedy byłem mały. Gdyby nie dawca, mogłoby mnie już nie być na tym świecie. Nie studiowałobym teraz i nie realizował swoich marzeń. Dla niego to było kilka godzin oddawania krwi, a dla mnie być albo nie być. Porównując to wszystko, to czy naprawdę wymagało to tak wiele trudu? A za to ile można dać! Można komuś podarować nowe życie.

Co roku w Polsce około 700 osób jest kwalifikowanych do przeszczepienia (potrzebuje dawcy). 75% dawców znajduje się wśród osób niespokrewnionych – i to jest piękne, ponieważ największy dar, czyli życie możesz dostać od człowieka, którego nigdy nie poznałeś, ale właśnie los was połączył.

Jak wygląda procedura?

Proszę, przemyśl to jeszcze i podejmij decyzję! Zarejestruj się! Jest to całkowicie darmowe i nic nie kosztuje oprócz Twojego czasu. Możesz to zrobić nawet bez wychodzenia z domu. Zamów pakiet rejestracyjny ze strony www.dkms.pl, a zostanie on dostarczony pocztą. Do pierwszego badania wystarczy próbka Twojej śliny. Nie trzeba iść do szpitala. Dzięki przesłanej instrukcji wszystko zrobisz sam.

To, że zarejestrujesz się jako potencjalny dawca, nie oznacza że następnego dnia już znajdziesz biorcę. Ja już jestem zarejestrowany 2 lata i jeszcze czekam, aż znajdzie się ktoś kto będzie potrzebował mojej pomocy. Myślę, że to musi być cudowne uczucie, kiedy ten moment nadejdzie.

Z jednej strony człowiek jest pełen obaw, ponieważ pobieranie szpiku kojarzy się z bolesnym zabiegiem, ale to są przestarzałe informacje. Teraz cała procedura przypomina pobieranie krwi. Bezboleśnie i bez komplikacji. Zupełnie nic wam nie grozi! Możecie o tym więcej poczytać na stronie fundacji www.dkms.pl

Co piaty pacjent w Polsce nie znajduje swojego dawcy – i właśnie to musimy zmienić!
To zależy tylko i wyłącznie od nas! Zmieńmy te statystki razem!

Rak krwi to najczęstsza wśród chorób dziecięcych choroba nowotworowa, prowadząca do śmierci!
To kolejny powód żeby się zarejestrować!

Po przeczytaniu tego artykułu nie zwlekaj.
Nie mów sobie –„Przecież trzeba się zarejestrować.
To co przeczytałem jest prawdziwe i po prostu tak należy.
Dobra zrobię to jutro…”

Nie!
Zrób to teraz! 
Wejdź na stronę fundacji www.dkms.pl i zarejestruj się.
Nie wszyscy mogą czekać, aż znajdziesz chwilę i przypomnisz sobie, że miałeś to zrobić…