24-godz. maraton pływania dla Neli!

Mamy to! Jest termin 2 edycji 24-godzinnego charytatywnego maratonu pływackiego:
22 kwietnia (piątek) o godzinie 16:00!

To unikalne charytatywne wydarzenie na mapie Warszawy, a nawet całej Polski!

Przez 24 godziny non stop od 16:00 w piątek (22.04.2022 r.) do 16:00 w sobotę będziemy pływać w trybie sztafetowym (jedna osoba pływająca na raz), aby przepłynąć jak najwięcej basenów i uzbierać dzięki temu jak najwięcej środków dla naszej bohaterki!

Minęło już trochę czasu od ostatniej edycji, ponieważ kolejne fale pandemii krzyżowały nam plany. W tym roku sponsorem głównym zostanie organizator maratonu, czyli nasza szkółka pływacka smile-swim.pl. Jest to symboliczne „przekazanie dobra” dalej. Sporo klientów i znajomych wsparło smile-swim w trakcie „loockdownów”. My wróciliśmy już do pracy i teraz chcemy, żeby Nela mogła bez obaw o koszty korzystać z rehabilitacji!

Każdy przepłynięty basen to 1 złotówka dla Neli. Także czas goni i trzeba przepłynąć jak najwięcej basenów ;).

Kto może wziąć udział?

Każdy! Jest to niepowtarzalny moment, aby zobaczyć basen w środku nocy, pomóc potrzebującej osobie oraz dobrze się bawić.

Aby wziąć udział w maratonie trzeba wykupić „cegiełkę” oraz zapisać się na wybraną godzinę. Minimalna kwota cegiełki to 10 zł. Na basenie będzie też skarbonka fundacji, do której należy Nela. Zapisać się można poprzez wybranie jednego z pakietów i dokonanie wpłaty na koncie zbiórki. Do tego wykorzystamy portal https://zrzutka.pl/8ubc8j. Zebrana kwota zostanie na koniec wysłana na konto fundacji.

No właśnie, a kim jest nasza bohaterka?

Jest praktycznie jedną z nas, czyli pływaków, ponieważ jest córką jednej z instruktorek na basenie OSIR Włochy. Tym bardziej pomaganie przez pływanie jest tutaj trafionym pomysłem :)! Poniżej kilka słów o naszej Neli.

Wyczekana księżniczka przyszła na świat w czerwcu 2021 roku jako zupełnie zdrowe dziecko. Pierwsze pół roku życia uśpiło naszą czujność, Nela rozwijała się wolniej niż jej starszy brat, ale żaden specjalista nie widział w tym niczego niepokojącego. Po ukończeniu 6 miesięcy stan Neli zainteresował jednak cudowną fizjoterapeutkę, pod opieką której Nela pozostaje od tamtej pory. Od tej chwili rozpoczęliśmy poszukiwanie diagnozy: badania, konsultacje lekarskie, intensywne rehabilitacje w przychodni i w domu. Diagnozę usłyszeliśmy, kiedy Nela skończyła 9 miejscy – mózgowe porażenie dziecięce o charakterze czterokończynowego zespołu spastycznego.

Neli nie da się wyleczyć, nie da się cofnąć tego, co się stało, nie da się naprawić uszkodzonego mózgu, nie działają na to żadne leki, nie ma na to zabiegu ani operacji. Jedyne co możemy zrobić, co jest dla nas teraz absolutnie najważniejsze, to bardzo intensywna, konsekwentna, regularna rehabilitacja metodami NDT-Bobath i Vojta. Tylko dzięki temu możemy sprawić, że mała Nela kiedyś będzie samodzielna, kiedyś nauczy się chodzić… Obiecaliśmy sobie, że zrobimy wszystko, żeby mogła kiedyś razem ze swoim starszym bratem biegać i jeździć na rowerze. Mamy o co walczyć… A dzięki Waszemu wsparciu zbliżymy się do tego celu!

Na uczestników czekają ciekawe opcje pakietów!

Dzięki pozostałym partnerom wydarzenia będzie można zjeść coś słodkiego czy wrócić do domu z unikalnymi gadżetami :). Pakiety są już dostępne na stronie zrzutki.

Pierwsza edycja wydarzenia była bardzo udana i w tym roku również liczymy na epickie pływanie w najlepszym gronie i w szczytnym celu!

Nie czekaj i zapisz się na wydarzenie,
wykupując najciekawszą dla siebie cegiełkę w postaci pakietu!

Kliknij w link powyżej, a po dokonaniu opłaty prześlij zgłoszenie
na biuro@smile-swim.pl, podając imię, nazwisko i wybrany pakiet.
Odeślemy szczegóły i potwierdzimy uczestnictwo.