24-godz. maraton pływania dla Michaliny i Pawła!

Mamy to! Jest termin 3 edycji 24-godzinnego charytatywnego maratonu pływackiego:
14 kwietnia (piątek) o godzinie 16:00!

To unikalne charytatywne wydarzenie na mapie Warszawy, a nawet całej Polski!

Przez 24 godziny non stop od 16:00 w piątek (14.04.2023 r.) do 16:00 w sobotę będziemy pływać w trybie sztafetowym (jedna osoba pływająca na raz), aby przepłynąć jak najwięcej basenów i uzbierać dzięki temu jak najwięcej środków dla naszych bohaterów!

My jako SMILE-SWIM obiecujemy przekazać 1 złotówkę, za każdy przepłynięty przez Was basen! Dodatkowym wkładem w maraton są „cegiełki”, które może wykupić każdy uczestnik online lub na miejscu dorzucić się do puszki!

Pamiętajcie – każdy przepłynięty basen to 1 złotówka dla Michaliny i Pawła. Także czas goni i trzeba przepłynąć jak najwięcej basenów! ;)

Kto może wziąć udział?

Każdy! Jest to niepowtarzalny moment, aby zobaczyć basen w środku nocy, pomóc potrzebującej osobie oraz dobrze się bawić. Dzieci mogą pływać w asyście rodziców. Osoby słabo pływające mogą płynąć z deską lub makaronem, a nawet w płetwach! Nie ma żadnych ograniczeń. Chodzi o to aby szerzyć „ducha pomocy” i nasze smile-swimowe motto „dobro wraca”!

Aby wziąć udział w maratonie, trzeba wykupić „cegiełkę” oraz zapisać się na wybraną godzinę. Minimalna kwota cegiełki to 10 zł. Na basenie będą też skarbonki Fundacji, do której należą dzieci. Zapisać się można poprzez wybranie jednego z pakietów i dokonanie wpłaty na koncie zbiórki. Do tego wykorzystamy portal zrzutka.pl (link do wykupienia cegiełki już wkrótce!). Zebrana kwota zostanie na koniec wysłana na konto fundacji. Robimy już imprezę po raz 3 i jesteśmy sprawdzoną rzetelną firmą. Nie ma strachu jak przy niektórych akcjach, że środki „znikną”. Na koniec zamieszczamy potwierdzenia wykonania dwóch przelewów (zebrana kwota będzie podzielna na pół po równo).

No właśnie, a kim są nasi mali bohaterowie?

Zaczniemy od Pawełka, ponieważ to jeden z „naszych”, czyli smile-swimowych dzieci pływających u nas na zajęciach!

U Pawełka zdiagnozowano wadę genetyczną – zespół mikrodelecji 15q13.3 polegający na braku fragmentu chromosomu, co charakteryzuje się przede wszystkim zaburzeniami neurorozwojowymi takimi jak: opóźniony rozwój mowy i psychoruchowy, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, padaczkę, zaburzenia SI. Aby Paweł mógł dalej iść przez życie i pokonywać kolejne bariery, potrzebna jest ciągła rehabilitacja. Jemu i jego rodzicom zapału i determinacji nie brakuje, ale środki, które zbieramy, są równie ważne co ich determinacja!

Drugim dzieckiem jest koleżanka Pawełka, poznana w trakcie różnych terapii. :) Można powiedzieć, że towarzyszka „w boju” o zdrowie!

Michalinka cierpi na hemimelią strzałkową – bardzo rzadką wadę. Jest to wrodzony brak kości strzałkowej, co powoduje niestabilność stopy oraz skrócenie nóżki o kilka centymetrów. Michalina ma tylko cztery paluszki, a w prawej stópce część jest zrośnięta. Co więcej, prawa nóżka rośnie wolniej, więc różnica w długości między nimi pogłębia się z każdym dniem. Kiedyś jedynym rozwiązaniem była amputacja… Teraz na szczęście jest terapia, ale nie w Polsce. Pomocy Misia będzie szukać w Paley European Institute. Nadzieją jest przebyta niedawno operacja. Następnie czekają ją zabiegi wydłużenia nogi oraz ciężka i długa rehabilitacja. To wszystko wiąże się z bardzo wysokimi kosztami.

Nie czekaj i zapisz się na wydarzenie,
wykupując najciekawszą dla siebie cegiełkę w postaci pakietu!

Kliknij w link powyżej, a po dokonaniu opłaty prześlij zgłoszenie
na biuro@smile-swim.pl, podając imię, nazwisko i wybrany pakiet.
Odeślemy szczegóły i potwierdzimy uczestnictwo.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Maraton polega na trybie „sztafetowym” tzn. w jednym momencie płynie tylko jedna osoba. Uczestnik po opłaceniu cegiełki musi napisać maila na biuro@smile-swim.pl i ustalić godzinę swojego startu. Na każdą godzinę zapisujemy jedną grupę znajomych lub łączymy nieznane osoby w grupy około 8-10-osobowe. Uczestnicy jednej godziny ustawiają się po dwóch stronach basenów i pływają na zmianę i co ważne na MAKSA! :) Jak najszybciej potrafią. Po przepłynięciu swojego basenu mają czas na odpoczynek, kiedy płyną pozostałe osoby (2-3 min) i kolejka się powtarza. Dzięki temu systemowi zrobimy dużo więcej basenów, niż kiedy przyszłaby jedna osoba i pływała sama przez godzinę. Dodatkowo zawodnicy w sportowym duchu rywalizacji dopingują się wzajemnie!

UWAGA!
Jeżeli ktoś nie zapisze się na wydarzenie i przyjdzie po prostu na basen, to oczywiście będzie mógł dołączyć na kilka basenów, ale może przez to zrobić się tłoczniej. Zgłoszenia są ważne, aby równo obsadzić wszystkie godziny. Nawet te najmniej popularne. Zasada jest taka, że przez 24 h cały czas ktoś musi płynąć. Nie może być przestojów!

Do maratonu mogą też dołączać przypadkowe osoby, które uda nam się nakłonić do udziału w trakcie imprezy! Na basenie dla takich osób będzie też opcja wrzucenia cegiełki do puszki fundacji lub nawet po wydarzeniu zawsze można dopłacić odpowiednią kwotę na zrzutkę.