fbpx

Bezpieczna zima!

czyli jak bezpiecznie zachowywać się na stoku zimą, oraz
jak przygotować siebie i swój sprzęt do szusowania po śniegu.

W poprzednim tygodniu w szkole podstawowej nr 29 w Warszawie prowadziliśmy zajęcia dla dzieci „bezpieczna zima”. Opowiadaliśmy jak odpowiednio przygotować sprzęt do zimowego użytkowania oraz jak ubrać się na stok aby było ciepło i wygodnie.

Uczniowie dowiedzieli się jakie warunki atmosferyczne sprzyjają dobrej i bezpiecznej jeździe. Pan Marcin udzielił też kilku cennych rad jak bezkolizyjnie przemieszczać się na stoku aby nie zrobić sobie i innym krzywdy. Dzięki spotkaniu uczniowie nauczyli się jak zasygnalizować, że zdarzył się wypadek na trasie i jak wezwać pomoc do poszkodowanego.

Na koniec zajęć odbył się mały sprawdzian wiedzy. Za dobre odpowiedzi na zagadki i pytania czekała słodka nagroda. Wszystkie dzieci wiedzą już jak bezpiecznie zachowywać się podczas przebywania na stoku zimą i jak przygotować siebie i swój sprzęt do szusowania w górach.

Do zobaczenia na stoku!

By |2016-12-28T23:09:22+00:00Grudzień 2nd, 2014|Aktualności, Eventy|0 Comments

About the Author:

avatar
Marcin to jeden z braci pomysłodawców i założycieli Smile-Swim. Absolwent studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Można powiedzieć, że urodził się w wodzie. W młodości trenował pływanie w takich klubach jak Warszawianka, czy Polonia Warszawa. Oprócz pływania ma również inne pasje sportowe, posiada instruktora pływania, kulturystki, snowboardu, kitesurfingu i koszykówki oraz jest ratownikiem wodnym i kierownikiem wycieczek kolonijnych. Największą przyjemność sprawia mu praca z dziećmi i postępy jego podopiecznych. Dzieci go uwielbiają i nie ma takich, które nie chciałby pływać razem z nim.

Leave A Comment