Obóz w Pięknej Górze – relacja

I ruszamy z naszą ostatnią wakacyjną przygodą Smile-Swim tego lata :)
Bądźcie z nami i śledźcie nasze relacje codziennie na stronie lub Facebooku.
Relacja z dnia poprzedniego będzie się pojawiać codziennie o 10:00 rano na Facebooku oraz z małym opóźnieniem na stronie internetowe (tutaj).
A jeszcze więcej zdjęć można znaleźć w galerii Google plus (przycisk poniżej)!

Rodziców zapraszamy do oglądania i komentowania :)

Dzień 1

Dzisiaj rozpoczęliśmy naszą ostatnią wakacyjną przygodę!  Po przyjeździe był czas na rozpakowanie się oraz pyszny obiad. Później całym obozem mieliśmy gry i zabawy integracyjne w namiocie sportowym, ponieważ mazury tak się ucieszyły, że przyjechaliśmy, że aż się popłakały z radości i niestety padało. Potem odbyło się spotkanie organizacyjne, aby uczestnicy wiedzieli jakie są zasady panujące na naszym obozie.

Po kolacji tradycyjnie rysowaliśmy wizytówki oraz pisaliśmy regulaminy na drzwi. Wyszły naprawdę super!

Ahhh prawie bym zapomniał o urodzinach :) Obóz rozpoczęliśmy hucznym sto lat, ponieważ jeden z obozowiczów – Filip, ma dzisiaj urodziny :D Oczywiście dostał urodzinową koszulkę od naszej kadry.

Pozdrawiamy z serce mazur i do usłyszenia!

Dzień 2

My to jednak mamy jakiś układ z tą pogodą (obym nie zapeszył :))! Wszyscy w ośrodku narzekali na wakacyjna aurę, a my przyjechaliśmy i lampa! Oby tak było już do końca!

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy bardzo aktywnie! Podzieleni na 3 grupy ruszyliśmy na zajęcia. Grupa piłkarska udała się na poranny trening, grupa wodna poszła „zaprzyjaźnić” się z kajakami aby już niedługo popłynąć na dłuższą wyprawę, a grupa wodno-taneczna zaczęła dzień od gotowania i upiekła bardzo smaczne pizze. Później nastąpiła wymiana grup i piłkarze wskoczyli do jeziora po treningu, „wodniaki” poszły na Master Chefa, a tancerze ruszyli poznawać kajaki.

Po obiedzie i małej przerwie, aby się zregenerować ruszyliśmy ponownie na zajęcia. Tym razem piłkarze pozostawili na chwilę piłkę, aby sprawdzić się w kuchni, pozostałe grupy spędzały czas na boiskach plażowych do siatkówki. Później tancerze udali się na pierwszy trening taneczny z Panią Wiktorią, a „wodniaki” pluskały się w wodzie. Piłkarze oczywiście przed kolacją nie odpuścili również swojego piłkarskiego treningu.

Wieczorem chętni poszli na koncert, który w ośrodku zorganizował obóz muzyczny tuż przed swoim wyjazdem, a reszta biegała po lesie grając w policjantów i złodziei.

Dzień 3

Ufff ale u nas dziś gorąco (oczywiście nie narzekamy, tylko się cieszymy)! Dzień zaczęliśmy treningiem piłkarskim, zajęciami tanecznymi oraz małym chemikiem (podpalenie ręki przez instruktora robiło na dzieciach ogromne wrażenie). :)

Później były wymiany w zajęciach i pojawiły się również kajaki dla piłkarzy oraz turniej zbijaka dla „wodniaków”.

Po południu wszyscy regenerowaliśmy się na plaży, aby później ruszyć na kolejne zajęcia sportowe. Piłkarze na trening, a reszta świata na rysowanie kredą, strzelanie sportowe oraz łuki.

Po kolacji w 3 grupach profilowych rysowaliśmy flagi, które już dzisiaj będą stały na placu naszych zbiórek, aby każda „kompania” wiedziała gdzie ma się ustawić.

I tak minął kolejny superowy dzień na naszym obozie! :)

Dzień 4

Dzisiaj rano deszczyk nas trochę zaskoczył, także szybko musieliśmy zweryfikować nasze plany. I tak właśnie „wodniaki” razem z piłkarzami znaleźli się wspólnie w dużym namiocie, gdzie grali w mafię! W tym samym czasie grupa taneczna doskonaliła układ hip-hopowy :)

Kiedy o 11 przestało padać i trochę wyschło ruszyliśmy wszyscy do lasu. W podgrupach budowaliśmy tor do Paintballa tworząc super przeszkody oraz zapoznawaliśmy się z kwestiami bezpieczeństwa podczas gry jak również uczyliśmy się strzelać z markerów.

Po obiedzie i regeneracji wszyscy ruszyliśmy na grę terenową, czyli odbijanie flagi :) naszą bronią były pojedynki na „papier, kamień, nożyce”. Zmęczeni po walce ruszyliśmy na plażę, ponieważ wyszło cudowne słoneczko, gdy tu nagle po 20 minutach przyszedł mały huragan ;) dzięki niemu mieliśmy trochę tańca w deszczu oraz zobaczyliśmy piękną tęczę. Wszystko trwało może 5 minut. Jak przeszło znowu wróciliśmy z naszego schronienia pod daszkiem na plażę, a piłkarze poszli na trening.

Po kolacji były luźniejsze gry i zabawy do wyboru, takie jak gra w palanta, szczurek, berki, badminton czy przeciąganie liny lub wielka skakanka.

O 21:00 chętni ruszyli na ścieżkę strachu ;) Schowani w lesie Pan Paweł, Marcin oraz Daniel dostarczyli dzieciom wiele emocji ;)musiały one przejść krótki odcinek podążając za świeczkami, a czekały na nich małe niespodzianki jak np okrzyki wilkołaka, ruszające się krzaki, wiszące przedmioty czy uciekające kości ;) Wszyscy byli dzielni i ukończyli trasę ;)

A jutro pierwszy dzień żagli! Pozdrawiamy z upalnej Pięknej Góry!

Dzień 5

Od rana tańce, trening piłkarski, plaża i baloniada! Ale główną atrakcją dla wodniaków i tancerzy były żaglówki! Małe łódki na których nasi dzielni obozowicze stawiali pierwsze kroki jako samodzielni żeglarze. Łódeczki to optymistki i takie też mieliśmy nastroje przed pierwszymi zajęciami – sprawdziły się w 100%! Dzieciaki super dały radę!

Przed obiadem był jeszcze jeden ważny moment – urodziny Leny. Odśpiewaliśmy sto lat oraz wręczyliśmy urodzinową koszulkę, żeby każdy wiedział kto ma dzisiaj urodziny.

Po obiedzie nie zwalnialiśmy tempa, znowu pojawiła się baloniada, turniej w siatkówkę plażową, zbijak, plażowanie oraz kolejne bloki gier i zabaw w wodzie jak również łódki! Piłkarze ponownie odbyli trening. Pojawiła się również gra Mafia dla wodniaków, żeby troszkę odpoczęli od słońca.

Wieczorem czekała na nas imprezka urodzinowa, którą poprowadził niezawodny wodzirej Pan Paweł! Na koniec był pyszny tort (od nadmiaru emocji i chyba cukru z tortu instruktorzy mieli trudny wieczór, ponieważ wszystkich rozpierała energia. Ostatecznie udało się zasnąć i zregenerować przed kolejnymi atrakcjami, jakie czekają nas jutro…

Dzień 6

Dzień 6 zaczęliśmy od treningu motorycznego, zajęć tanecznych oraz parku linowego! Później poszliśmy za ciosem i były jeszcze kajaki dla wodniaków oraz plaża dla piłkarzy.

Po obiedzie akacja trwała dalej! Park linowy dla piłkarzy oraz trening. W tym samym czasie wodniaki i tancerze na zmianę plażowali oraz mieli zajęcia Taekwondo z wielokrotną mistrzynią Polski! To nie tylko nauka i zabawa, ale również nauka dyscypliny i szacunku do drugiego człowieka!

Po kolacji czekał na nas teleturniej! Prawdziwa mieszanka familiady, milonera oraz jaka to melodia – działo się!

Jutro kolejne emocje przed nami, ale też uczucie, że już bardzo blisko końca naszej przygody :(

Dzień 7

Rano zaczęliśmy od Paintballa w lasku oraz treningu piłkarskiego. W tym samym czasie tancerze mieli gry polegające na współpracy całej drużyny – nie było miejsca na indywidualności! Trzeba było dobrze współpracować.

Później były wymiany w grupach i znowu paintball, tańce oraz gry zespołowe.

Po obiedzie i odpoczynku ruszyliśmy schłodzić się w wodzie. Po prostu żal nie korzystać codziennie z jeziora jak jest taka pogoda. W tym czasie piłkarze mieli gry zespołowe, a później trening. Przed samą kolacją był jeszcze czas na wyścigi rzędów!

Po kolacji była wyczekiwana gra z zeszłego roku czyli lotnik. Na szczęście udało się go znaleźć w lesie!

Jutrzejszym wydarzeniem dnia będzie mecz piłkarski między piłkarzami pod wodzą Pana Pawła, a częścią kadry. Trzymajcie kciuki za kadrę, żeby za dużo nie przegrała! :D

Dzień 8

Bardzo szybko mija ten obóz :( Ale nie ma co się smucić! Trzeba się cieszyć ostatnimi dniami! Posłuchajcie co działo się u nas dzisiaj!

Rano ruszyliśmy pełną parą! Mega gry planszowe na powietrzu, trening piłkarski oraz żagle! Później wymiany w grupach oraz regeneracja piłkarzy na plaży.

Po obiedzie jeszcze ostatnia grupa była na żaglach, a reszta ruszyła na mecz piłkarze vs kadra. Niestety po ciężkim boju kadra przegrała pierwszy mecz w karnych, a z drugą drużyną mimo walki do końca 3:2… Pan Daniel nie ma wyjścia i dzisiaj musi, tak jak obiecał wczoraj, wszystkim piłkarzom kupić lody. Kadra chciałaby jeszcze podziękować tancerzom za wspaniały doping!

Przed kolacją były jeszcze duże planszówki oraz paintball, jak również trening taneczny. Po kolacji regeneracja podczas seansu filmowego. Wjechał popcorn i można było odpocząć przed dzisiejszymi zawodami!

Dzień 9

Zaraz po śniadaniu piłkarze ruszyli na ostatni pełny trening, tancerze poszli trenować przed turniejem, a wodniaki trafiły na plażę, gdzie rozgrywali zawody kajakowe oraz pływackie. Później do wodniaków dołączyli również tancerze oraz piłkarze. Na plażę wjechała jeszcze nasza wodna ślizgawka – ziało się!

Po obiedzie wszyscy ruszyliśmy na grę „pokonaj wszystkie zadania!”. Dzieci w drużynach musiały rozwiązać zagadki i wyzwania, które czekały w różnych miejscach na terenie ośrodka. Organizatorem gry była Pani Ala.

Później były dwie opcje do wyboru dla piłkarzy i wodniaków. Plażowanie lub paintball. W tym samym czasie tancerze mieli swój turniej solo lub w małych podgrupach.

Po kolacji czas spędzaliśmy już na spokojnie i tworzyliśmy oprawę na jutrzejszy turniej piłkarzy! Jutro zaczną się super zawody! Trzymajcie kciuki za naszych piłkarzy!

Dzień 10

No i stało się.. właśnie jesteśmy już w drodze powrotnej… no ale cóż. Trzymajmy się myśli, że niedługo ferie! Dzisiaj wspominamy w autokarze cały obóz, a szczególnie dzień wczorajszy (10 dzień obozu).

Rano piłkarze zrobili świetne przedstawienie, rozgrywając pasjonujący turniej, a tancerze i wodniaki zrobili przepiękną oprawę! Późnej nie było czasu na nudę i był runmageddon!

Po obiedzie uroczyste zakończenie obozu. Dekoracja pamiątkowa wszystkich uczestników oraz wyróżnienia dla najlepszych w różnych konkursach. Dwa najważniejsze to sportowiec obozu, który dołączył do teamu Smile-Swim zakładając naszą bluzę. Gratulacje Filip za postawę! Drugie bardzo ważne to wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika obozu. Ciekawe kto z Was był na obozie mając 5 i pół roku? Jagódka była w tym roku z nami. Brawa dla niej!

Na koniec wspólne zdjęcie na molo i pożegnanie z jeziorem. Później był czas na pakowanie oraz kolacje. Na sam koniec zostało nam ognisko i wspólne żegnanie naszego obozu przy zachodzie słońca. Drodzy rodzice, my już w drodze powrotnej i niedługo widzimy w domu :D

Dziękujemy całej naszej załodze oraz niesamowitym obozowiczom za kolejny wspaniały obóz! Jesteście najlepsi!!!

A Wam jak się podobało?
Rodziców i obozowiczów zapraszamy komentowania :) na dole strony
To dla nas ogromne wsparcie! Dziękujemy!
I do zobaczenia na kolejnych obozach sportowych!