Jak bezpiecznie spędzić wakacje?

 Dzieci już odliczają dni i godziny! Wakacje zbliżają się wielkimi krokami! Nie ważne gdzie je spędzicie, nad morzem, w górach, nad jeziorem czy w mieście. Do wakacji też trzeba się przygotować!

O tym jak to zrobić rozmawialiśmy z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 29 im. G. Garibaldiego podczas prowadzonej przez nas akcji „Bezpieczne Wakacje”.

Form spędzania wakacji jest mnóstwo! Dzieci często wyjeżdżają na obozy sportowe i rekreacyjne nad morze, jezioro czy w góry. Dużo dzieci spędza również wakacje w mieście, na boisku, basenie, placu zabaw czy w ogródku. W każdym z tych miejsc dzieci narażone są na inne zagrożenia. Ale czy są tego świadome?

Poprzez akcję „Bezpieczne Wakacje” chcieliśmy uświadomić dzieci jakie zagrożenia czyhają na nie podczas różnych form aktywności i pokazać im jak o siebie zadbać.

Dzieci wiedzą teraz jak należy się zachowywać na wyjazdach, jak chronić się przed słońcem czy odwodnieniem. Dużo mówiliśmy na temat tego, że kąpać można się tylko w wyznaczonych do tego miejscach i że na kąpielisku obowiązują pewne zasady, a szefem jest ratownik, którego trzeba zawsze słuchać!

Tłumaczyliśmy również dzieciom, że wycieczki górskie nawet latem mogą być niebezpieczne i należy pamiętać o kremie z filtrem, specjalnych butach oraz odpowiedniej odzieży, oraz zawsze trzymać się wyznaczonych szlaków i korzystać z pomocy osób doświadczonych lub przewodników górskich.

We wszystkich miejscach również w lesie należy pamiętać o szanowaniu przyrody i nie śmieceniu, abyśmy wszyscy mogli korzystać z jej uroków przez długie lata.

W mieście też trzeba być ostrożnym! Jeśli będziemy pamiętać aby bawić się w wyznaczonych miejscach np. na boiskach czy placach zabaw zamiast grać w piłkę na ulicy, jesteśmy pewni że będą to mile spędzone wakacje!

My również przygotowujemy się już do naszego wyjazdu letniego, który przede wszystkim będzie bezpieczny, no i też niezapomniany. Wam również życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!