Obóz Windsurfingowy

Obóz Windsurfingowy SURFER będzie drugą edycją w wykonaniu Smile-Swim! W zeszłym roku było super, ale też wyciągnęliśmy dużo wniosków co można by jeszcze ulepszyć. Jednego jesteśmy pewni! Na pewno jest to przygoda dla dzieci, które kochają sporty wodne i świetnie się czują nad morzem!

Wiek i umiejętności

Na obóz zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 9 do 14 lat (ograniczenie wiekowe jest wprowadzone ze względu na specyfikę wybranych sportów wodnych). Na obóz zapraszamy również dzieci spoza naszej szkoły pływania. Zapraszamy zarówno zupełnie początkujących jak i tych, którzy już wcześniej próbowali swoich sił w sportach wodnych. Będą grupy dla każdego poziomu zaawansowania.

Termin obozu

Obóz rozpoczyna się 23 czerwca, a kończy 02 lipca. Razem spędzimy 10 dni pełnych sportu, przygód i zabawy! Jedziemy od razu po zakończeniu szkoły. Z przygodą nie ma co czekać!

Koszty obozu

Koszty naszego obozu dla dzieci to 2290 zł lub 2390 zł w zależności od wybranego pakietu. Jest to całkowity koszt, w który wliczony jest nocleg, wyżywienie, koszt szkolenia, wypożyczenie sprzętu, dojazd na miejsce i z powrotem, ubezpieczenie NNW, koszulka obozowa, nagrody, oraz folder ze zdjęciami z całego pobytu.

Co się zmieniło?

 • zgodnie z prośbami zeszłorocznych uczestników wydłużyliśmy nasz obóz! w tym roku to aż 10 dni pełnych wrażeń, wody i zabawy.
 • szkolenie Kite będzie w tym roku tylko dla dzieci spełniających odpowiedni wiek, młodsi uczestnicy będą mieli więcej szkolenia Wind.
 • jeszcze więcej szkolenia w cenie obozu! W tym roku to aż 18 godzin windsurfingu na wodzie lub 12 godzin wind plus 6 godzin kitesurfingu w przypadku drugiego pakietu!
 • miejsce naszego obozu zostało bez zmian, ale dopracowaliśmy wyżywienie i zmieniliśmy nasz catering. W tym roku będzie nas gościć restauracja, która znajduje się na ternie campingu i posiłki będą przygotowywać bezpośrednio u siebie w kuchni. Dzięki temu będzie pyszniej i więcej :) ( apetyt dzieciom dopisuje jak na żadnym innym obozie ;) )
 • wiek uczestników. W związku ze zmianami w podziale klas, my również wprowadzamy delikatne modyfikacje, aby koledzy i koleżanki mogli jeździć na wspólne obozy mimo różnicy wieku. W tym roku zapraszamy nawet dzieci w wieku nawet 14 lat!
 • Sportowiec obozu – od zeszłego roku mamy również tradycję, że wybieramy sportowca obozu. Jest to osoba, która wyróżniła się nie tylko sowimi umiejętnościami, ale też zaangażowaniem w zajęcia oraz koleżeństwem :) dostaje od nas pamiątkową bluzę, koszulkę lub inny gadżet, który świadczy, że dołączył do elitarnego grona Smile-Swim team!

Obóz Windsurfingowy

2290
 • Zaliczka: 500 zł
 • Termin: 23.06-02.07.2018 (10 dni)
 • Wiek uczestników: 9-14 lat

Obóz Windsurfingowy + Kitesurfing

2390
 • Zaliczka: 500 zł
 • Termin: 23.06-02.07.2018 (10 dni)
 • Wiek uczestników: 9-14 lat
  Uwaga do Kitesurfingu wymagana jest waga dziecka powyżej 40 kg lub wiek powyżej 11 lat

Główne atrakcje Obozu

To oczywiście trzy koronne dyscypliny sportów wodnych występujących nad polskim morzem! Windsurfing, Kitesurfing oraz Wakeboarding. A teraz konkretnie, ponieważ my stawiamy na maksimum wykorzystania wolnego czasu w wakacje ! to nie jest nudna kolonia, gdzie sporty wodne ogląda się leżąc na plaży i patrząc jak robią to inni… Czekają na nas w tym roku dwa profile.

SURFER Windsurfing

 • szkolenie teoretyczne
 • 18 godzin szkolenia praktycznego spędzonego na wodzie
 • 2 godziny wakeboardingu lub dmuchanego koła za motorówką
 • szkolenie SUP ( deska z wiosłem )
 • longboardy !
 • inne atrakcje

SURFER Windsurfing + Kitesurfing

 • szkolenie teoretyczne z obu dyscyplin
 • 12 godzin szkolenia praktycznego spędzonego na wodzie (windsurfing)
 • 6 godzin szkolenia praktycznego spędzonego na wodzie (kitesurfing)
 • 2 godziny wakeboardingu lub dmuchanego koła za motorówką
 • szkolenie SUP ( deska z wiosłem )
 • longboardy !
 • inne atrakcje przygotowane dla naszych uczestników

Jest to obóz zapewniający solidną dawkę szkolenia, z każdego wodnego sportu na półwyspie. Normalnie, każdy pełny kurs kupowany w szkółkach na miejscu właśnie tyle trwa i kosztuje bardzo dużo. U nas mamy 3 pełne kursy w cenie wyjazdu!

A co z przeszkodami?

Proszę się nie martwić. Tak jak wspominaliśmy wszystko jest w cenie obozu. Pianki docieplające, trapezy, kaski, kapoki i sprzęt do pływania.

Jeżeli nie będzie wystarczającego wiatru na Kitesurfing, uczestnicy na pewno nie będą się nudzić! Zamieniamy wtedy godziny Kita na Winda i każdy uczestnik spędzi na desce Windsurfingowej 18 godzin! Codziennie będziemy dobierać odpowiedni sport pod kątem pogody. Miejmy nadzieję, że Posejdon zapewni nam dobre wiatry i słońce :)

To również nie jest problem, jeżeli komuś się nie spodoba np Kitesurfing i będzie wolał spędzić cały obóz doskonaląc swoje umiejętności na Windsurfingu, to stworzymy mu taką możliwość.

Trzeba zwrócić uwagę na to, że wybieramy się na podbój świata sportów wodnych, które uważane są często przez wiele osób za sporty ekstremalne, ale spokojnie wszystko będzie pod kontrolą. Dzieci będą pod opieką wykwalifikowanej kadry w małych grupach oraz wyposażone w odpowiedni sprzęt zapewniający bezpieczeństwo jak kamizelki i kaski.

KITESURFING

To sport do którego wykorzystujemy mała deskę oraz latawiec (KITE) o różnej wielkości. Dzięki takiej kombinacji, możemy beztrosko pływać po zatoce. Daje to niesamowitą radość i frajdę :) Jest to rodzinny sport braci Daniela i Marcina, ponieważ przez wiele lat pracowali właśnie na półwyspie Helskim jako instruktorzy tej dyscypliny.

Warto tylko zwrócić uwagę, że jest to dużo bardziej wymagający sport we wczesnych fazach nauki w porównaniu do Windsurfingu i nadaje się dla dzieci, które lubią wyzwania. Poradzi sobie z nim każdy, ale trzeba spełniać odpowiednia warunki tzn, wiek oraz waga, aby łatwiej było sobie poradzić z dużym latawcem.

Co jest w cenie wyjazdu?

 • niezbędne szkolenie teoretyczne
 • 6 godzin szkolenia praktycznego (w grupach nie większych niż 3 osobowe) To i tak więcej niż podstawowy kurs w każdej szkole kitesurfingowej, gdzie normalnie jest 5 godzin
 • bezpłatny, dobrany do wagi i wzrostu uczestnika obozu sprzęt kitesurfingowy stroje neoprenowe, kaski, trapezy i kamizelki asekuracyjne.

Do uprawianie tej dyscypliny potrzebne są odpowiednie warunki pogodowe (wiatr na tyle silny, aby utrzymał latawiec), w przypadku braku odpowiednich warunków kitesurfing będzie zastąpiony przez Windsurfing. Aby uprawiać Kitesurfing musi być odpowiednia waga uczestnika. Około 40 kg. W przypadku nie zmieszczenia się w limicie wagowym uczestnik spędzi więcej czasy na windsurfingu.

TRICK BOARD

Deska służąca do trenowania równowagi bez wykorzystania wody. Opiera się ona na małym wałku. Utrzymując równowagę musimy balansować na wałku wykonując przy tym różne zadania.

WINDSURFING

Najbardziej popularny sport nad polskim morzem. Osoby uprawiające tą dyscyplinę pływają dzięki wypornej desce oraz przy pomocy dużego żagla, przyczepionego do niej. Zaletą windsurfingu jest to, że można szkolić się praktycznie w każdych warunkach!

Co jest w cenie?

 • niezbędne szkolenie teoretyczne
 • 18 lub 12 godzin szkolenia praktycznego (w grupach nie większych niż 5 osobowe) – bezpłatny, dobrany do wagi i wzrostu uczestnika obozu sprzęt windsurfingowy, trapezy, stroje neoprenowe oraz kamizelki asekuracyjne

Stawiamy na jakość, dlatego nasze grupki są bardzo kameralne :)

SKIM

Mała deska ze sklejki, która rzucona na płytką wodę przypomina deskorolkę. Na ciepłe bezwietrzne dni idealna atrakcja na plażę. Nie znamy osoby, której by się to znudziło :)

WAKEBOARDING

To najnowsza dyscyplina wodna na półwyspie Helskim i na świecie. Polega na wykorzystaniu małej deski i siły napędowej mechanicznej w postaci motorówki, wyciągarki lub wyciągu słupowego. Stojąc na desce trzymamy się drążka i płyniemy utrzymując równowagę na desce.

Wiemy, że młodsze dzieci mają zawsze problemy z początkowym utrzymaniem równowagi, dlatego w pogotowiu zawsze jest pompowane koło, na którym dzieci bez przeszkód śmigają za motorówką!

Nie mamy żadnego ograniczenia, ze względu na pogodę! To największy atut tej dyscypliny :) Wykorzystamy ją w bezwietrzny dzień w ramach odpoczynku.

W pakiecie mamy:

 • niezbędne szkolenie teoretyczne
 • 2 godziny szkolenia, praktycznego
 • bezpłatny, dobrany do wagi i wzrostu uczestnika obozu strój neoprenowy, kask i kamizelkę asekuracyjną.

SUP (Stand up Paddle)

SUP czyli deska z wiosłem, pozwala doskonalić nam swoją równowagę oraz zwiedzać linię brzegową zatoki :) Atrakcja znana z naszych innych obozów na mazurach.

Co oprócz zajęć na wodzie?

Dodatkowe atrakcje są dobierane w zależności od warunków pogodowych. Nie wszystkie atrakcje mogą być zrealizowane. Jeżeli pogoda dopisuje to zawsze spędzamy czas aktywnie i na dworze, jeżeli jednak deszczyk zmusi nas do odpoczynku to organizujemy atrakcje pod dachem.

Plażowanie – jak już jesteśmy nad morzem to grzechem byłoby nie skorzystać z naszej pięknej bałtyckiej plaży. Będziemy tam wypoczywać po atrakcjach wodnych, grać w piłkę plażową i budować zamki z piasku! ;)

Gry i zabawy – po tylu latach wachlarz gier i zbaw mamy bardzo szeroki. Od biegów na orientację, gier planowych, ale w terenie, po zabawy muzyczne i wiele wiele innych.

Gry zespołowe – kiedy na obozie są chłopcy nie może zabraknąć meczów w piłkę nożną, nawet na plaży ;) oczywiście dziewczynki często potrafią zawstydzić chłopców w grach zespołowych, także zawsze bawimy się wspólnie.

Strzelanie do celu – w zanadrzu mamy łuki czy broń do strzelania sportowego, oczywiście wszystko przeznaczone dla dzieci i bezpieczne.

Wycieczka po miasteczku – nie może zabraknąć gofrów i lodów nad morzem, także w ramach odpoczynku robimy czasem wypady do centrum miasteczka.

Sportowiec obozu – od zeszłego roku mamy również tradycję, że wybieramy sportowca obozu. Jest to osoba, która wyróżniła się nie tylko sowimi umiejętnościami, ale też zaangażowaniem w zajęcia oraz koleżeństwem :) dostaje od nas pamiątkową bluzę, koszulkę lub inny gadżet, który świadczy, że dołączył do elitarnego grona Smile-Swim team!

Dlaczego warto wybrać właśnie Nasz obóz?

Co roku tworzymy taki akapit, aby przekonać te osoby, które z nami nie były do zaufania nam :) Wspominamy tu, że to co robimy to nasza pasja, że jesteśmy z bratem na wszystkich obozach osobiście, aby wszystkiego dopilnować, że ważne jest dla nas indywidualne podejście oraz bezpieczeństwo naszych podopiecznych. I to wszystko jest prawdą :)

Po zrobieniu już kilkunastu obozów świadczą o tym najlepiej opinie naszych klientów, które można przeczytać tutaj (link do opinii). Te wszystkie zadowolone dzieci, które po powrocie oddajemy w ręce rodziców. To jest dla nas najważniejsze :)

Nas najbardziej cieszy, że wracają do nas nasi stali obozowicze :) jest to dla nas sygnał, że obozy się podobają i nie nudzą, ponieważ co roku staramy się wprowadzić coś nowego!

Dlatego jeżeli jeszcze mają Państwo wątpliwości, że to co robimy staramy się robić na 101% oraz, że jest to nasza pasja to zapraszamy do kontaktu z nami, a na pewno je rozwiejemy! :)

Dlaczego warto nam zaufać?

Jesteśmy małą, rodzinną firmą, i taką właśnie atmosferę tworzymy na obozach: rodzinną i przyjazną.

Żadne dziecko nie będzie pozostawione same ze swoimi problemami. Będziemy pilnować, aby żadne dziecko na naszym obozie nie poczuło się słabsze, gorsze lub mniej fajne. Wspieramy naszych podopiecznych i pomagamy im w rozwiązywaniu każdego rodzaju problemów.

Nasz obóz będzie mały, gdzie wszyscy zdążą się poznać w trakcie wspólnej przygody. Nie ma tutaj miejsca na anonimowość.

Bo każdy jest inny i nie można traktować go szablonowo. Nie istnieje coś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa całej grupy.

Jesteśmy pasjonatami sportu i chcemy zarażać nim również naszych podopiecznych!

Gdzie jedziemy?

Camping Molo Surf SPOT Jastarnia

Molo Surf to rodzinny camping nad brzegiem Zatoki Puckiej z bogatą infrastrukturą kempingową i sportową, usługi noclegowe w przyczepach kempingowych o najwyższym standardzie, surferski ChiLLiBar z szerokimi tarasami nad samą wodą. Bogata infrastruktura obiektu stwarza znakomite warunki do organizacji zielonych szkół, wycieczek szkolnych, kolonii oraz projektów edukacyjnych.

Molo Sport, u których będziemy gościć to firma działająca już od wielu lat na Polskim rynku i zaufało jej już wielu klientów. http://www.molosurf.com/

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w nowoczesnych pokojach na terenie bazy MOLO SURF tuż obok naszego Centrum Sportów Wodnych. Nowo wybudowane domki kontenerowe specjalnie na sezon 2017 :) . UWAGA KAŻDY UCZESTNIK MUSI ZABRAĆ ZE SOBĄ ŚPIWÓR ORAZ PODUSZKĘ DO SPANIA!

Wyżywienie

Cztery posiłki dziennie – śniadanie w formie bufetu lub podawanych półmisków na stoły, obiad to 2-daniowe zestawy lunchowe, podwieczorek, kolacje w formie bufetu szwedzkiego. Świeże warzywa i owoce każdego dnia. Dodatkowo grill integracyjny w trakcie obozu oraz na zakończenie!

Jak zapisać się na Obóz Smile-Swim?

Zobacz nasze poprzednie obozy!

Nie ma lepszej reklamy niż zadowoleni uczestnicy naszych obozów! Po prawej stronie możecie obejrzeć filmik z zeszłorocznych obozów Smile-Swim. Poniżej znajdziecie również linki do Relacji z Obozów 2017 oraz do Opinii, gdzie znajdziecie opinie naszych wszystkich obozów sportowych i rekreacyjnych… Trochę się tego nazbierało…

ZOBACZ RELACJE!
ZOBACZ OPINIE!

Informacje organizacyjne

Wyjazd

23.06 ( sobota ) - ul. Cietrzewia 22a z pod szkoły podstawowej nr 94. Szczegóły zostaną wysłane do osób zapisanych na wyjazd bliżej wakacji.

Powrót

02.07 (poniedziałek) – godziny popołudniowe ul. Cietrzewia 22a pod szkołą podstawową nr 94.

Wyżywienie

Cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. W przypadku specjalnej diety prosimy o kontakt.

Rzeczy do zabrania

 • Śpiwór oraz poduszka do spania
 • Książeczka zdrowia
 • Kurtka przeciwdeszczowa
 • Czapka
 • Strój sportowy
 • 2-3 pary obuwia w tym jedne skórzane
 • Strój kąpielowy, ręczniki, klapki
 • Kapcie
 • Kosmetyki
 • Bielizna osobista
 • Ciepłe bluzy
 • Płyny przeciw komarom
 • Krem do opalania
 • Kieszonkowe
 • Ciepłe ubrania jak polar, kurtka przeciwwiatrowa, ciepła czapka wełniana itp.
 • Osoby posiadające własne pianki ocieplające do pływania mogą zabrać je ze sobą.
 • Tak samo w przypadku kasków do sportów wodnych lub kamizelek.

Zarezerwuj miejsce już dziś!

ZADZWOŃ! +48 600 467 819

Informacje dodatkowe

Przysyłanie paczek

Aby nie było smutno dzieciom, które nie dostają paczek, wprowadzony został zakaz wysyłania przesyłek do dzieci bez wcześniejszej konsultacji z kierownikiem obozu.

UWAGA : Paczki wysyłamy tylko w niezbędnych przypadkach (przykładowo jak ktoś zapomniał zapakować rękawiczek narciarskich itp.)

Kieszonkowe

Każdy uczestnik na obóz może zabrać kieszonkowe w kwocie, którą rodzice uznają za słuszną.

Kieszonkowe obozowicz może trzymać samodzielnie lub może być przekazane kierownikowi do depozytu w podpisanej kopercie w drobnych banknotach, aby w razie potrzeby obozowicz mógł wypłacić odpowiednią kwotę.

Sprzęt elektroniczny

Dzieci mogą zabrać, ze sobą różnego rodzaju tablety i małe konsole do gier, ale używanie ich będzie ograniczone.

Dzieci na zajęcia nie zabierają żadnych sprzętów elektronicznych. Korzystać będą mogły w czasie wolnym, czyli w ciszy poobiedniej lub po toalecie wieczornej, a przed ciszą nocną.

Telefony komórkowe

Telefony na obóz może zabrać każdy uczestnik, który skończył 9 lat. Ze względów na większe emocje u młodszych dzieci i częstą tęsknotę do rodziców z powodu pierwszego wyjazdu, uczestnicy poniżej 9 roku życia telefonów nie zabierają, ale w odpowiedniej chwili (w trakcie przerwy między zajęciami) mogą skontaktować się z rodzicami z pomocą kierowników wyjazdów, którzy udostępniają wtedy swój telefon. Każdy rodzic może dzwonić do kierownika wyjazdu jeżeli chce skontaktować się z dzieckiem.

Wprowadzona zasada ma za zadnie wyeliminować telefony wieczorne, przy których dzieci najbardziej przeżywają rozłąkę z rodzicami. W momencie kiedy rodzic, chce się skontaktować z dzieckiem może w każdej chwili zadzwonić do kierownika obozu.