Nasza ekipa instruktorów

Szkoła pływania Smile-Swim to obecnie kilkunastu kwalifikowanych instruktorów pływania. Sercem szkółki są bracia założyciele: Daniel i Marcin Marciniak, którzy prócz zajęć prowadzą również całą firmę. W nauczaniu dzieci i dorosłych pływania pomagają im Alicja, która jest z nami od samego początku istnienia naszej szkółki pływania, oraz reszta ekipy Smile-Swim. Wszystkich nas łączy jedno: zamiłowanie do sportu oraz wyjątkowe podejście do dzieci.

Każdy z nas trafił do Smile-Swim trochę inną drogą, dzięki czemu teraz specjalizujemy się w różnych gałęziach sportu. Każdy z nas patrzy na świat przez pryzmat swojej specjalizacji. Łącząc nasze pasje i umiejętności mamy głębszy wgląd i możemy patrzeć kompleksowo na różne sytuacje czy problemy. Tam gdzie jeden z nas widzi dwie drogi, drugi pokaże mu również trzecią.

Dołącz do Naszego Zespołu!
Daniel - instruktor pływania w Smile-Swim

Daniel Marciniak

Daniel to pomysłodawca i założyciel Smile-Swim. Student Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Fizjoterapii. Instruktor pływania i opiekun kolonijny.  Od najmłodszych lat związany z wodą i rowerem. 

Każdą wolną chwilę poświęca na rozwijanie swoich pasji. Uwielbia pracę z dziećmi, ale również chętnie podejmuje wyzwanie, aby nauczyć pływać dorosłych. Przez swoje studia ogląda świat i ludzi z trochę innej perspektywy. Patrząc na człowieka oprócz chowającej się w ciele osobowości widzi, również skrywające się mięśnie, kości, więzadła wszystko co po ukończeniu studiów będzie mógł naprawić. Zachęca wszystkich do uprawiania sportu, ponieważ wie jak pozytywny wpływ ma on na zdrowie i ciało człowieka.

Marcin - instruktor pływania w Smile-Swim

Marcin Marciniak

Marcin to drugi z braci pomysłodawców i założycieli Smile-Swim. Absolwent studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Można powiedzieć, że urodził się w wodzie. W młodości trenował pływanie w takich klubach jak Warszawianka, czy Polonia Warszawa. Oprócz pływania ma również inne pasje sportowe, posiada instruktora pływania, kulturystki, snowboardu, kitesurfingu i koszykówki oraz jest ratownikiem wodnym i kierownikiem wycieczek kolonijnych.

Największą przyjemność sprawia mu praca z dziećmi i postępy jego podopiecznych. Dzieci go uwielbiają i nie ma takich, które nie chciałby pływać razem z nim. Można powiedzieć, że Marcin to prawdziwy wirtuoz wśród nauczycieli i instruktorów!

Alicja - instruktor pływania Smile-Swim

Alicja

Nie jeden dorosły facet bałby się podejść do tej dziewczyny! Wielokrotna medalistka turniejów międzynarodowych i mistrzostw Polski w sztuce walki Taekwondo. Jednak kiedy widzi dzieci to serce jej mięknie i staje się dla nich najbardziej kochaną ciocią na świecie!

Absolwentka AWF w Warszawie i instruktor pływania, gimnastyki nowoczesnej (aerobik) oraz taekwondo. Szczególnie lubi pracę z tymi najmniejszymi pływakami. Jako instruktor pływania jest z nami od samego początku naszej działalności, czyli od 2013 roku. Stanowi fundament kadry Smile-Swim, bez którego ta firma nie byłaby taka sama. W Szkole pływania Smile-Swim najbardziej lubi uczyć pływać najmniejsze Rybki…

Paulina - instruktor pływania w Smile-Swim

Paulina

Nie ma bardziej uśmiechniętej osoby na basenie! Nie dość, że uśmiech nie znika z jej twarzy, to jeszcze zaraża nim innych.

Paulina pływa głównie z mniejszymi dziećmi, ale gwarantujemy, że ta dziewczyna poradzi sobie z każdym. Zamiast medali zbiera laurki, które dostaje od swoich podopiecznych w podziękowaniu za super zajęcia.

Studentka kierunku pedagogiki specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Doświadczony ratownik wodny, któremu nie jedna już osoba powinna podziękować za pomoc. W zespole Smile-Swim uczy pływania od 2014 roku.

Gabrysia

Gabrysia jest bardzo młodą, żywiołową osobą, która bardzo łatwo nawiązuje dobry kontakt z kursantami. Studentka Politechniki Warszawskiej. Cały czas aktywnie trenuje pływanie przez co jeszcze lepiej rozumie swoich uczniów. Świetny instruktor pływania i ratownik wodny. Dołączyła do zespołu Smile-Swim w 2015 roku i świetnie się w nim zaaklimatyzowała. Pod naszym okiem robiła również praktyki, dzięki czemu mogła uczyć się od najlepszych :p jak należy nauczać z pasją i indywidualnym podejściem do każdego kursanta.

Zapraszamy na zajęcia indywidualne oraz grupowe pod okiem instruktorki Gabrysi, choć ona woli, żeby mówić do niej Gabi ;)

Instruktor pływania Marta Krzyczkowska

Marta

Marta dołączyła do naszej kadry w 2015 roku, ale zna się już z pozostałymi instruktorami dużo dłużej, ponieważ połączyła ich pasja do sportu i studia na AWF Warszawa.

Marta w roku 2014 zdała egzamin na instruktora pływania oraz odbyła praktyki pod naszym okiem, dzięki czemu zrozumiała jak podchodzić do swojej pracy. Szybko okazało się, że jest stworzona do tego zawodu! Pasja i uśmiech który zawsze ma na twarzy powoduje, że idealnie pasuje do naszego zespołu.

Instruktor pływania Kasia Nowocińska

Kasia

Nasza kadra składa się nie tylko z osób urodzonych w Warszawie. Naszej nowej instruktorce Kasi, która w zeszłym roku robiła pod naszym okiem praktyki, tak spodobał się nasz basen, że postanowiła porzucić nasze piękne polskie morze i przeprowadzić się z Gdańska do Warszawy, żeby móc uczyć naszych dzielnych pływaków.

Kasia jest studentką Warszawskiego AWF-u, gdzie pogłębia swoją wiedzę na temat nauczania dzieci aktywności fizycznej. Właśnie robi specjalizację z instruktora narciarstwa, także jest szansa, że już niebawem dołączy do naszej zimowej kadry! :)

Instruktor pływania Filip Dyakowski

Filip

Jako, że jesteśmy firmą rodzinną i wiemy jak ważne jest rodzeństwo zdecydowaliśmy, że postawimy na rodzinę i tak o to do naszego zespołu dołączył Filip brat naszej instruktorki Mai.

Świeżo upieczony instruktor, który naukę innych ma we krwi. Sam spędził na treningu wiele lat i przepłyną niezliczoną ilości basenów, aż postanowił że czas odłożyć swoje sportowe okularki na półkę pełną nagród zdobytych na basenie i zacząć „zarażać” pasją innych :) Ma do tego talent!

Kamil

Kamil to również student warszawskiego AWF-u. Aktualnie kończy licencjat i przymierza się do studiów Mgr. Facet, któremu każdemu kursantowi oddaje całe serce! Kiedy wchodzi na basen skupia się całkowicie na swojej pracy, traktując ją bardzo odpowiedzialnie. Zaangażowanie w postępy każdego ucznia to jego największa zaleta, ale oczywiście nie jedyna ;)

Bartek

Bartek to wiecznie uśmiechnięty student Wychowania Fizycznego na warszawskim AWF-ie. W życiu ma dwie pasje. Oczywiście jedna to pływanie, ale jest jeszcze siatkówka, której poświęca każdą chwilę, jeżeli nie siedzi akurat w wodzie ;) Z Bartkiem na pewno nie można się nudzić a swoim uśmiechem potrafi zarazić każdego kursanta!

Zosia

Zosia to z pozoru cicha osoba, ale kiedy zaczyna pracować to jest pełna energii! ;) Po prostu nie marnuje swojej energii bez celu, ale przelewa ją na wszystkich swoich kursantów bez wyjątku! Uczy zarówno dzieci i dorosłych i jest to kolejna instruktorka w naszym składzie, która jest studentem… warszawskiego AWF-u ;)

Magda

Magda to kolejne wzmocnienia naszego Teamu Smile-Swim! Bardzo się cieszymy, ponieważ Magda ma wieloletnie doświadczenie w pływaniu zdobyte podczas własnych treningów i zawodów. Tym razem naszą instruktorką nie jest osoba z AWF-u ;), ale z SGGW. Można od niej dowiedzieć się nie tylko wszystkiego o pływaniu, ale również o zdrowym trybie życia i jedzeniu, ponieważ studiuje Żywienie człowieka i ocenę żywności. Świetnie sobie radzi zarówno z dorosłymi jak i najmłodszymi!

Agnieszka

Wróciła do nas prosto ze słonecznych plaż w USA, gdzie pilnowała jako ratownik aby wszyscy byli bezpieczni. I tak będzie się z nią czuł każdy kursant ;) i ten duży i ten mały. Znajdzie sposób aby nauczyć pływać każdego!

Przygoda z pływaniem trwa od lat, ponieważ już jako małą dziewczynka zaczynała pływać w UKS Skalar w Ursusie. Aktualnie studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego oraz szuka kolejnych plaż na wakacje, których mogłaby pilnować ;)

Kasia

Kasia to jedna z naszych najmłodszych instruktorek, ale niech Was nie zmyli to, że nie ma doświadczenia! Pływanie to dla niej „chleb powszechni”, ponieważ jej tata jest trenerem, a sama była wiele lat zawodniczką UKS Skierniewice.

Specjalistka od najmłodszych, którzy od razu czują się na zajęciach jak u najlepszej cioci :) Dzięki wieloletniemu doświadczeniu poradzi sobie również z dorosłymi!

Patrycja

Z pozoru cicha i spokojna osoba, jednak kiedy jest już w wodzie to czuje się jak w domu i można poznać jej prawdziwe „JA” ;) Precyzyjna, opanowana i bardzo cierpliwa, dzięki czemu bardzo dobrze prowadzi lekcje indywidualne. Każdy kursant będzie czuł, że jest w dobrych rękach.

Jednak oprócz lekcji indywidualnych, Patrycja również prowadzi grupy i idealnie potrafi dopasować się do każdego wieku dzieci!

Instruktor pływania - Janek

Janek

Janek to nietypowy instruktor pływania, ponieważ trafił do nas wyjątkowo nie z uczelni sportowej, ale z wydziału zajmującego się psychologią ;) nie zmienia to faktu, że kocha pływanie i zaraża kursantów swoją pasją!

Trafił do nas na praktyki po kursie instruktorskim jako nieoszlifowany diament i stwierdziliśmy, że takiego entuzjazmu do pracy nie mogliśmy zmarnować! I tak został z nami Janek na dłużej. Dzięki swoim studiom ma super podejście do ludzi i łatwo nawiązuje kontakt z kursantami. Specjalista od osób dorosłych, ale z dziećmi też sobie świetnie radzi :)

Instruktor pływania - Janek

Julek

Julek to „świeża krew” w naszym teamie i cieszymy się, że kolejny męski pierwiastek zawitał w nasze szeregi :) Julek na co dzień ratownik wodny oraz student Szkoły Głównej Straży Pożarniczej, a wieczorami świetny instruktor. Wiecznie uśmiechnięty i bardzo cierpliwy. Z pasją przekazuje swoją wiedzę. Radzi sobie bardzo dobrze z najmłodszymi, jak i z dorosłymi kursantami!

Instruktor pływania - Janek

Olga

Olga – pełnoprawna fizjoterapeutka z tytułem Magistra po warszawskim AWF-ie. Pełna pasji i profsojonalizmu. Olga posiada bardzo pogate doświadczenie z pracą w roli instruktora pływa i tak kocha to co roobi, że mimo ukończenia bardzo amibitnych studiów pragnie pozostać w zawodzie związanym z pływaniem

Wszystkie dzieci szybko polubiły Olgę, a dorośli cenią ją za profesjonalizm oraz bardzo indywidualne podejście do każdej osoby.

Instruktor pływania - Janek

Łukasz

Łukasz – najmłodszy w naszym składzie, ale posiadający pasję oraz zaangażowanie, które można by rozdzielić na kilka innych osób i jeszcze by zostało ;) Łukasz jest studentem na kierunku wychowania fizycznego w Warszawie oraz prawa na warszawskim uniwersytcie. Tylko osoba z jego energią moża łączyć dwa dzienne kierunki :)

Łukasz zaraża uśmiechem dzieci nawet te najmłodsze jak i dorosłych z którymi prowadzi lekcje indywidualne ! Szybko łapie doświadczenie i po odbytych praktykach jest już bardzo wartościowym instruktorem.

Jaki powinien być dobry instruktor pływania?

Umiejętności i uprawnienia

Dobry instruktor pływania musi mieć przede wszystkim odpowiednie umiejętności oraz uprawnienia. Nauczycielem pływania nie powinna być przypadkowa osoba, która szczególnie na początku procesu nauki mogłaby wpoić dzieciom złe nawyki pływackie. Gwarancją umiejętności jest ukończony kurs instruktora pływania oraz wykształcenie sportowe – które posiadają wszyscy nasi instruktorzy!

Jednak kluczem do skutecznego nauczania jest kreatywność i odpowiednie podejście do dzieci. Zdobycie międzynarodowego certyfikatu instruktora pływania, czy posiadanie dyplomu świadczącego o ukończeniu wyższej szkoły związanej z nauczaniem i wychowaniem dzieci jest tylko początkiem drogi do bycia dobrym instruktorem!

Nasi instruktorzy przechodzą odpowiednią selekcję pod okiem dwóch braci aby na zajęciach prezentowali najwyższy poziom.

Zaangażowanie i dobre podejście do dzieci

Dobrego instruktora pływania można poznać po jego zaangażowaniu w zajęcia oraz podejściu do uczniów. W szkole pływania Smile-Swim instruktorzy od samego początku są bardzo zaangażowani w rozwój oraz dobre samopoczucie dzieci. Już podczas wyboru grupy pływackiej staramy się do każdej osoby podejść indywidualnie oraz stworzyć jej jak najlepsze warunki rozwoju umiejętności pływania.

Bardzo dużo uwagi poświęcamy samopoczuciu dzieci oraz nastrojom jakie panują na naszych zajęciach i zawsze staramy się na nie odpowiednio reagować, aby nie dopuścić do spadku motywacji! Jest to w dużej mierze możliwe dzięki przebywaniu razem z dziećmi w wodzie podczas zajęć oraz przyjaznej atmosferze. Dla nas to zrozumiałe, że znudzone i zniechęcone dziecko oznacza brak postępów…

Kreatywność

Kreatywność to cecha, którą każdy instruktor pływania, który pracuje z dziećmi obowiązkowo powinien ciągle rozwijać. Nuda oraz rutyna to nasz największy wróg na zajęciach! Szczególnie w pracy z dziećmi. Kreatywne zabawy, urozmaicone ćwiczenia, stawianie dzieciom wyzwań sprawiają, że każde zajęcia prowadzone w szkole pływania Smile-Swim są ciekawe i niepowtarzalne, a dzieci chętnie na nie wracają.

Nawet z pozoru łatwe i mało ekscytujące ćwiczenie można przeprowadzić na kilka bardzo odmiennych sposobów, i w taki sposób przedstawić to dzieciom, aby nie zwróciły na to uwagi i dalej z jeszcze większym zapałem doskonaliły swoje umiejętności.

Kreatywność jest również bardzo ważna przy pracy z dorosłymi. Czasami aby dokładnie wytłumaczyć mechanikę jakiegoś ćwiczenia można ją porównać do tematu bliskiego naszemu kursantowi. Wtedy dużo lepiej może zrozumieć cel i metodykę.

Budowanie autorytetu

Bardzo ważne jest również budowanie autorytetu oraz umiejętność radzenia sobie z dziećmi. Aby zachować bezpieczeństwo dzieci muszą kogo należy się bezwzględnie słuchać. Zachowanie dyscypliny na zajęciach jest podstawą nauki w grupie. Nasi instruktorzy budują autorytet poprzez swoje prawdziwe zaangażowanie w sport oraz odpowiednie podejście do dzieci. Jednocześnie zajęcia prowadzone są w przyjaznej, otwartej atmosferze, która nie ma nic wspólnego z rygorem ani przymusem.

Na dzieci nie krzyczymy, ponieważ uważamy, że to nie jest odpowiednia metoda. Stanowczy ton i dobry przykład jest dużo bardziej efektywny. Staramy się aby dzieci nas polubiły, ponieważ wtedy chętnie wykonują nasze polecenia i starają się pływać jak najlepiej, aby usłyszeć pochwałę.

Kształtowanie osobowości u dzieci

Instruktor pływania to jednocześnie nauczyciel, a to wiąże się nie tylko z rozwijaniem u dzieci umiejętności pływania ale również z kształtowaniem ich osobowości. Pracując w szkole pływania Smile-Swim poprzez swoją postawę mamy możliwość zaszczepiania w dzieciach chęć do aktywności fizycznej, zdrowego trybu życia oraz ducha akceptacji i przyjaźni, co może być nieocenioną rzeczą w ich przyszłym życiu.

Nauczanie sportu w odpowiedni sposób jest bardzo silnym bodźcem kształtującym naszych małych uczniów. Można nauczyć ich elementów dyscypliny i współpracy. Pokazać jak powinno się zachowywać w niektórych sytuacjach i na przykład w rywalizacji położyć nacisk na zasady fair play oraz szacunku do przeciwnika.

Jeżeli uda się pokazać odpowiednie wartości w młodym wieku i zachęcić dzieci do naśladowania odpowiednich wzorców to możemy być spokojni ich przyszłości.

Nauka pływania to nasza pasja!

Nikt nie wykonuje swojej pracy lepiej od osób, dla których praca jest jednocześnie ich pasją! Każdy z naszych instruktorów bez wyjątku jest zakochany nie tylko we wszelkich aktywnościach fizycznych oraz sporcie jakim jest pływanie ale również uwielbia pracę z dziećmi. Wystarczy jedno spojrzenie na uśmiechy dzieci oraz naszych instruktorów aby wiedzieć, że to prawda!

Uczenie dzieci pływania jest bardzo absorbującym zajęciem. Kiedy wchodzimy na płytę basenu przestajemy myśleć o wszystkim innym. Liczą się nasi podopieczni i im poświęcamy całą uwagę. Cieszymy się razem z nimi ich sukcesami oraz zachęcamy ich do nowych wyzwań i przełamywania nowych barier, tych malutkich jak i tych znaczących. Na basenie liczy się tylko jedno – przekazywanie wiedzy, a jak już to robimy to tylko z uśmiechem i pasją!

Instruktor pływania Smile-Swim - Marcin
Instruktor pływania Smile-Swim - Alicja
Instruktor pływania Smile-Swim - Daniel
Instruktor pływania Smile-Swim - Paulina
Dołącz do Naszego Zespołu!